MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Manşet » ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HASTALARA DESTEK ELİ
ATAŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN HASTALARA DESTEK ELİ

Ataşehir Belediyesi’nin ihtiyaç sahibi vatandaşlara yönelik ücretsiz sunduğu sosyal yardımlar devam ediyor.

Engelli ve hasta vatandaşların her zaman yanında olan Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri vatandaşların her türlü taleplerini karşılıyor.

Bu kapsamda ilçe sınırları içinde yaşayan yatağa bağımlı hasta ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara; hasta yatağı, engelli vatandaşlara ise akülü ve tekerlekli sandalye, baston ile benzeri koltuk değneği desteğinde bulunarak çalışmalarını hassasiyetle sürdürüyor.

Hastaların ihtiyaç duydukları yardım destekleri vatandaşların evlerine gidilerek teslim ediliyor.

Bu amaçla yatağa bağımlı hastaların evdeki bakımına hastane tipi yatak vererek katkı sağlanmış olunuyor. Verilen uzaktan kumandalı yatakların hem sırt hem de ayak kısmı hareket ettirilebiliyor. Elektrikli hasta yatağı kumandayla kolaylıkla hastanın rahat edebileceği şekilde evine yerleştiriliyor. Böylece hastanın ve ona bakan kişilerin hayatının kolaylaşması sağlanıyor.

Vatandaşlar tarafından yapılan başvurular ve talepler Ataşehir Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından incelenip değerlendiriliyor. Değerlendirmeler Ataşehir Belediyesi’nin uzman sosyolog ve psikologları tarafından yerinde tespit edilerek yapılıyor. Uygun görülen hasta yatağı, tekerlekli sandalye yardımları en kısa sürede vatandaşlara ulaştırılıyor.

📆 17 Eylül 2019 Salı 23:52   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir