MENÜ ☰
.necdet-cam-akademi
Eksper Haber » BEŞİKTAŞ, GÜNDEM, Manşet » Atatürk Açık Hava Sergisi Yenileniyor
Atatürk Açık Hava Sergisi Yenileniyor


Belediyemizin yaklaşık 20 yıl önce Dolmabahçe’den Ortaköy’e kadar uzanan ağaçlı yola kazandırdığı Atatürk Açık Hava Sergisi yenileniyor. İki etaptan oluşan açık hava sergisinin ilk etabı olan Dolmabahçe – Beşiktaş, 10 Kasım Perşembe günü Atamızın 84. ölüm yıl dönümünde halkımızın beğenisine sunulacak.

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayata veda ettiği Dolmabahçe Sarayı hizasından başlayarak Ortaköy’e uzanan ağaçlı yoldaki Atatürk Açık Hava Sergisi, belediyemiz tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İBB Miras desteği ile yenileniyor. “Atam Dolmabahçe’de” konsepti ile yenilenen açık hava sergisi, Mustafa Kemal Paşa ve İstanbul teması üzerinden kurgulanıyor. Kronolojik şekilde planlanan seçki, 1927 Dumlupınar’dan 1938 Ata’ya son vedaya uzanan bir hikâyeyi temel alıyor. Altyapı ve teknik uygulama aşamaları belediye ekiplerimiz tarafından gerçekleştirilen sergi, iklim dostu ve enerji verimliliği yüksek ışıklandırma ekipmanlarıyla donatılıyor.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat konuyla ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: “Göreve geldiğimizden beri uzun yıllar boyunca çevresel etkilere maruz kalan ve deforme olan aynı zamanda İstanbul’un en uzun süreli açık hava sergisi olma özelliği de taşıyan Beşiktaş Atatürk Açık Hava Sergisi yenileniyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İBB Miras ekiplerine desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Tüm Türkiye’nin ortak değeri Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün İstanbul ile olan yakın ilişkisinin yer aldığı açık hava sergisine uzun yıllardır Beşiktaş olarak ev sahipliği yapıyoruz. İstanbul’un en yoğun ana arterlerinden birinde; önünden her geçenin duygulandığı açık hava sergisinin manevi değerine uygun yenilenmesinden ve yeni yüzü ile halkımız ile buluşmasından memnuniyet duyuyoruz.”

10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

06.30-20.00: Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sesinden uyanış

(Atamızın sesinden Dolmabahçe Caddesi boyunca dinleti)

07.00-20.00: Belediyemiz tarafından arşivlerden toplanan özel görüntülerin LED ekranda gösterimi

(Dolmabahçe Sarayı Önü)

08.00-09.00: Barbaros Meydanı’ndan Atamızın sesi eşliğinde Dolmabahçe Sarayı’na doğru saygı yürüyüşü

08.50-09.10: Anıtkabir ve Dolmabahçe Sarayı’ndaki Atatürk dairelerinden canlı yayın bağlantısı

(Dolmabahçe Sarayı önü LED ekran)

...
...
...
...
...
...
...
📆 04 Aralık 2022 Pazar 20:47   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir