MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » beşiktaş belediyesi, Manşet » Beşiktaş’ta Bütün Ürünlerde Etiket Olacak!
Beşiktaş’ta Bütün Ürünlerde Etiket Olacak!

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat, Beşiktaş’taki halk, esnaf ve diğer tüm paydaşlara iletişim kanallarını açtı ve kararların katılımcı bir anlayışla alındığı dönemi başlattı. Yaklaşık iki yıl önce perakende satış yapılan market, manav ve bakkal gibi halkın doğrudan hayatına etki eden noktalarda etiket yerine liste uygulamasına geçilmişti.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat tarafından başlatılan Açık Mikrofon halk buluşmalarında, katılımcı yönetim anlayışı ilk meyvesini verdi ve halktan gelen talepler doğrultusunda esnafı rekabet açısından da koruyacak olan etiket uygulamasına geri dönülmesi kararlaştırıldı.

“Ürünlerin fiyatı, üzerindeki etikette okunacak şekilde yazılacak. Böylece vatandaşlar istedikleri ürünün fiyatını sormadan rahatça alışveriş yapabilecek.”

Vatandaşlarımızdan gelen şikâyet ve talepler doğrultusunda harekete geçen Beşiktaş Belediyesi, 28.06.2014 tarih ve 29044 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Fiyat Etiketleri Yönetmeliği’nin Tarife ve Fiyat listesiyle 8. Madde’sini belirten tebliği esnafa göndererek yönetmeliğe uyulması gerektiğini, aksi takdirde yasal işlem uygulanacağını belirtti. Böylece Beşiktaş’ta bir devir kapanacak ve etiketsiz ürün kalmayacak.

📆 07 Ağustos 2019 Çarşamba 23:00   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir