MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » “Erdinç Oymak: Sevgili Gençler;Unutmayınız ki sizler,Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız”
“Erdinç Oymak: Sevgili Gençler;Unutmayınız ki sizler,Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız”

Cumhuriyet Halk partisi Kartal ilçe Başkan yardımcısı Erdinç Oymak, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik Ve Spor Bayramı nedeniyle, günün anlam ve önemi anlatan bir mesaj yayınladı.

İşte Erdinç Oymak’ ın o mesajı ;

19 Mayıs gençlik;gençlik gelecek demektir.

Türk genci,Türk İstiklali ve Türk Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi,bugün ve yarınların tek ve en büyük güvencesidir.

“Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları!
Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar ” diyor,Atatürk.

Sevgili gençler,

“Siz Türk’e istiklâl aşkını veren,Kara Fatmaların,Nene Hatunların,Yalnız Efelerin;Siz “Ya istiklal ya ölüm diyen:Antepli Şahinlerin,Sütçü İmamların,Hasan Tahsinlerin,Seyit Onbaşıların;Siz tarihi tarih yapan Barbarosların,Ulubatlı Hasanların,Atatürklerin soyundansınız.”

Binlerce şehit vererek,sıkıntı ve yokluklar içinde,büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti sizlere emanettir.Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak,gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak,en başta gelen görev ve sorumluluğunuz olmalıdır.

Sevgili gençler,
Temeli 19 Mayıs’ta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “milli egemenlik” ilkesi ile,birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış,çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir.

Unutmayınız ki sizler:Atatürk’ün eserlerinin temel taşısınız.
Unutmayınız ki:her 19 Mayıs’ta,Samsun’dan,elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız rengini,siz asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır.
Unutmayınız ki “Vatanını en çok seven,görevini en iyi yapandır. ”

Sözde değil,bu özde duygularla,Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor;102 yıl önce bugün,Mustafa Kemal’in Samsun’da tutuşturduğu kurtuluş meşalesinin,Anadolu’da elden ele,gönülden gönüle dolaşmasının 102.yıldönümü O gün Samsun’un vatanperver insanlarını selamlayan Atatürk’ün taşıdığı duygularla,sizleri selamlıyor ve 19 Mayıs Atatürk’ü anma gençlik ve spor bayramımızı kutluyorum.

📆 18 Mayıs 2021 Salı 22:48   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverline
Klima, Kombi
Sigorta

HAVA DURUMU

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitem nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR