MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » İmamoğlu, Malatya’da konuştu: “İstanbul’u 16 milyon insanın iradesi yönetiyor artık”
İmamoğlu, Malatya’da konuştu: “İstanbul’u 16 milyon insanın iradesi yönetiyor artık”

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle geldiği Malatya’da yoğun ilgiyle karşılaştı. Battalgazi’de Malatyalılarla bir araya gelen İmamoğlu, Türkiye’nin makam sahibi insanlardan “ahlak, adalet ve vicdan” beklentisi olduğuna vurgu yaptı. Yaşanan ekonomik zorlukları ve pandemi sürecini, kol kola aşmak zorunluluğu olduğunun altını çizen İmamoğlu,“Kol kola olmayı başarabilmemiz için de ülke yönetiminde ve siyasette, bu bahsettiğim kimlikte, kişilikte insanlar olması lazım” dedi. Bu anlamda zorluklar yaşadıklarına dikkat çeken İmamoğlu, “Devletin işi mi öncelik; birilerinin kibri ya da birilerinin öç alma duygusu mu öncelik? Kim kazandı İstanbul’u? 16 milyon insan kazandı. İstanbul’u bir kişinin dudakları arasından çıkacak cümle yerine, 16 milyon insanın iradesi yönetiyor artık. Siyasi beklentileri olmadı diye, bir şehrin önceliklerini öncelemeyen bir akıl, bizimle mücadele ediyor. Çok belediyemizle mücadele ediyor. Ama bir karakterimizin farkında değiller: Asla vazgeçmeyen karakterimiz” ifadelerini kullandı.

BATTALGAZİ / MALATYA

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, kendisi de Malatyalı olan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba’nın davetiyle kente geldi. Havaalanından itibaren yoğun bir ilgiyle karşılanan İmamoğlu, Battalgazi’deki CHP Malatya İl Başkanlığı önünde Malatyalılarla buluştu. İmamoğlu’na Malatya gezisinde; Ağbaba ile birlikte CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, milletvekilleri Abdurrahman Tutdere, Gürsel Erol, Polat Şaroğlu ile CHP PM üyesi Eren Erdem ve Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi eşlik etti. Otobüs üzerinde gerçekleştirilen konuşmaların ilkini gerçekleştiren CHP Malatya İl Başkan Enver Kiraz, ziyaretinden dolayı İmamoğlu’na teşekkür etti.

AĞBABA: “İMAMOĞLU, HER TÜRLÜ
BASKIYA RAĞMEN HİZMET EDİYOR”

Hemşehrilerine seslenen Ağbaba ise, İmamoğlu’nun seçimlerden önce kendisine, Malatya’yı ziyaret sözü verdiğini aktardı. Sözünü tutan İmamoğlu’na teşekkür eden Ağbaba, “O, İstanbul seçimlerini kazanarak, İstanbul’da Millet İttifakı’nın bayrağını dikerek; sadece İstanbul’a değil, Türkiye’ye umut oldu. Verdiği mesaj açıktı: ‘Türkiye, birden büyüktür. Türkiye, bir kişiden ibaret değildir’ dedi. Şimdi de her türlü baskıya rağmen, boyun eğmeyerek, diz çökmeyerek 16 milyonluk İstanbul’a ayırmadan hizmet ediyor. Bazen, elini arkasına bağladı diye soruşturma açıyorlar; bazen sütü halka dağıttığı için soruşturma açıyorlar… Ama söz verdi İstanbullulara. Dedi ki; ‘Bedeli ne olursa olsun, İstanbul’u hizmet edeceğim.’ Seçimlerde verdiği sözü yerine getirip, aramızda olan Ekrem İmamoğlu’na Malatyalılar adına şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: “ALLAH’INA KURBAN MALATYA”

Ağbaba’nın ardından konuşan İmamoğlu, alanda toplanan Malatyalıları, “Allah’ına kurban Malatya” sözleriyle selamladı. Yarın Gaziantep’te olacaklarını söyleyen İmamoğlu, “Gaziantep’te, 3 gün Türkiye’nin yerel yönetimler değişimine nasıl imza attığımızı ve nasıl güçlü bir yol yürüyeceğimizi, çok kıymetli Genel Başkanım Kemal Kılıçdaroğlu önderliğinde konuşacağız” bilgisini paylaştı. Yerel seçim döneminde kendisine verilen destek için teşekkür eden İmamoğlu, “İstanbul, dünyanın en güzel ve en kadim şehri. Ama aynı zamanda İstanbul, Türkiye’nin lokomotifi. İstanbul’da iyi şeyler olursa, iyi biliyorum ki memleketimizde de çok güzel şeyler olacaktır. Dolayısıyla bu sorumlulukla gece gündüz tüm gençliğimizle tüm heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz ve çok başarılı olacağız; hiç kuşkunuz olmasın” dedi.

Galeri
📆 17 Haziran 2021 Perşembe 14:14   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverline
Klima, Kombi
Sigorta

HAVA DURUMU

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitem nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR