MENÜ ☰
Eksper Haber » Büyükşehir belediyesi, GÜNDEM, Manşet » İmamoğlu talimat verdi: İBB tarihi yapıyı İstanbul’a kazandıracak
İmamoğlu talimat verdi: İBB tarihi yapıyı İstanbul’a kazandıracak

Uzun süre ilgisiz ve bakımsız kalan İstanbul Karaköy’deki Sen Piyer Han’ı için İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimat verdiği ve tarihi yapının İstanbul’a kazandırılması için iş birliği çalışmalarının başladığı duyuruldu.

Güncellenme: 23:04, 07/07/2021HaberlerGündemİmamoğlu talimat verdi: İBB tarihi yapıyı İstanbul’a kazandıracak

Karaköy Bankalar Caddesi ile Eski Banker sokağın kesiştiği bir alanda bulunan, ilgisizlik ve bakımsızlık nedeniyle uzun süre turizme kazandırılamayan önemli bir tarihi geçmişe sahip Sen Piyer (St. Pierre) Han için İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) devreye girdi.

İBB Genel Sekreter Yardımcısı ve eski Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat, tarihi yapının İstanbul’a kazandırılması için çalışmaların başladığını açıkladı.

“YOK OLUŞA SÜRÜKLENEN ÇOK DEĞERLİ BİR YAPI”

Mahir Polat, gelişmeyi şöyle duyurdu:

* Karaköy Sen Piyer Han’da çok önemli bir gün. Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul’un yok oluşa sürüklenen çok değerli yapısı Sen Piyer Han’ı ziyaretine eşlik ettik. Başkanımızın talimatı ile yapının İstanbul’a kazandırılması için iş birliği çalışmalarımızı başlattık.

📆 07 Temmuz 2021 Çarşamba 23:48   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverline
Klima, Kombi
Sigorta

HAVA DURUMU

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitem nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR