MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Manşet » İSTTELKOM’DA KADIN YÖNETİCİ SAYISI ARTIYOR
İSTTELKOM’DA KADIN YÖNETİCİ SAYISI ARTIYOR

İBB iştiraki İSTTELKOM’da, yeni dönemde kadın çalışan oranı yüzde 12’ye, yönetim kadrolarında çalışan kadın sayısı yüzde 30 seviyesine ulaştı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) telekomünikasyon ve altyapı iştirak şirketi İSTTELKOM, yeni vizyonu doğrultusunda kadın çalışan sayısını artırmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Çalışan sayısı ile cinsiyet eşitliğine dayalı kurum kültürü oluşturma hedefi doğrultusunda projelerini sürdüren İSTTELKOM’da, yeni dönemde kadın çalışan oranı yüzde 12’ye, yönetim kadrolarında çalışan kadın sayısı yüzde 30 seviyesine ulaştı. 

İSTTELKOM’da; Burçin Koç Uzun – İnsan Kaynakları Müdürü, Esin Zeytinoğlu – Mali İşler Müdürü ve Betül Berran Ortanç – Şirket Avukatı, Hatice Çakır Akyel – İnsan Kaynakları Şefi, Buşra Aydın – Kalite Yönetim Şefi olarak görev yapıyor. 

Kadın yöneticiler arttıkça başarıda artacak

Kadın liderler ve yöneticiler arttıkça başarının artacağını belirten İSTTELKOM AŞ Genel Müdürü Nihat Narin, “Kadınların toplumsal hayata katılımı gelişmişliğin ve çağdaşlığın önemli göstergelerinden biridir. Yarınlarımıza değer katan kadınların toplumda görev almaları geleceğimizin şekillenmesine büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Dünya kadın hakları ve Türk kadınına seçme ve seçilme hakkının verilmesinin 85’inci yıldönümünü idrak ettiğimizi hatırlatan Narin, “Saygıdeğer Türk kadınlarına sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek diliyoruz. Türkiye’de kadınlara bu hakkı tanıyan Atatürk’e minnet ve saygılarımızı sunuyoruz” dedi.

Kadının iş dünyasındaki yerine çok önem verdiklerini belirten Narin, İSTTELKOM’da çalışan kadın sayısının daha da arttıracaklarını ifade ederek, kadınlara yönelik sosyal sorumluluk projeleri ile topluma katkı sağlamayı devam edeceklerini söyledi.

Sol baştan sırayla fotoğraftakiler:

  • Betül Berran ORTANÇ, Avukat
  • Hatice Çakır AKYEL, İnsan Kaynakları Şefi
  • Nihat NARİN, Genel Müdür
  • Esin ZEYTİNOĞLU, Mali İşler Müdürü
  • Buşra AYDIN, Kalite Yönetim Şefi
  • Burçin Koç UZUN, İnsan Kaynakları Müdürü
📆 10 Aralık 2019 Salı 23:51   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir