MENÜ ☰
Kabotaj Bayramı kutlu olsun!necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Manşet » “KARTAL BELEDİYESİNDEN CEVAP GECİKMEDİ “
“KARTAL BELEDİYESİNDEN CEVAP GECİKMEDİ “

(COVİD-19) Koronavirüs salgınıyla ilgili hergün saat 19:00’da sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Vaka tablosu yayınlandı.Koca’nın açıklamasından sonra ,İstanbul’un en çok Vaka ve can kaybının İstanbul Kartal’da olduğuna dair iddialar ortaya sürülmüş ve montaj yoluyla Karta’lın vaka tablosu sosyal medyadan yayılmıştı.

Konuyla ilgili Kartal Belediyesinden yanıt gecikmedi .

İşte Kartal Belediyesinin iddialara yanıtı ;

Değerli komşularımız,
Milletçe Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı büyük bir mücadele veriyoruz. Bu mücadelenin ön saflarında can siperane mücadele eden sağlık çalışanlarımız bulunmakta. Bu mücadele sürerken ülkemizin çok değerli tıp hocalarının kayıp haberleri içimizi derinden yaksa da onların bizlere verdiği güç ve mücadele ruhu ile halkımızın sağlığını koruma görevine gece gündüz demeden dört elle sarılıyoruz.
Böylesi zor zamanlarda en az virüs kadar zararlı olan, bizlerin ve vatandaşlarımızın azim ve moralini bozan, mesnetsiz haberler ve kurgulanmış görsellerdir. 1 Nisan 2020 tarihinde Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’nın bilgilendirme toplantısının ardından, başta sosyal medya üzerinden, İstanbul’da en çok koronavirüs (Covid-19) vakasının Kartal’ımızda görüldüğüne dair yapılan haber, yorum ve paylaşımlar, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır.
Bu gerçek dışı haberin gündeme düşmesinin ardından; Kaymakamlığımız, İlçe Sağlık Müdürlüğümüz ve ilçemizdeki tüm yetkili kurumlarla görüşmeler yapıp süreci yakından takip ediyoruz.
Kartal’ımızı ve siz komşularımızı bu salgından korumak için tüm ekiplerimizi seferber ederek var gücümüzle çalışıyoruz. Elbette İstanbul’umuzun bütün ilçeleri gibi Kartal da risk altındadır. Bu riski en aza indirgemek, sizlerin sağlığını olası tehditten korumak için yapılan çağrılara uymanız, kişisel hijyene dikkat etmeniz ve paniğe kapılmamanız bu mücadelede çok önemlidir.
Bizler Kartal’daki tüm kurumlar olarak koordine içinde görevimizin başındayız. İlçemizdeki her gelişmeyi an be an yakından ve büyük bir hassasiyetle takip ediyoruz. Aldığımız önlemlerle de mücadelemizi sonuna kadar götürme azmindeyiz. Siz değerli komşularımızın böylesi paylaşım ve bilgilere itibar etmemenizi önemle rica ediyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Kartal Belediye Başkanlığı

📆 02 Nisan 2020 Perşembe 22:55   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.