MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, İSTANBUL, Manşet, Toplum » Mevlid Kandili Beykoz’da Muhabbetle İdrak Edildi
Mevlid Kandili Beykoz’da Muhabbetle İdrak Edildi

Âlemlere rahmet olarak gönderilen son peygamber Hz. Muhammed (s.a.v)’in dünyaya teşrifi Beykoz’da muhabbet dolu “Mevlid Kandili Özel Programı”yla kutlandı. Hayati İnanç’ın “en sevgili”yi anlattığı ve Dursun Ali Erzincanlı’nın naatler okuduğu programda Kur’an-ı Kerim tilaveti yer aldı. 

Beykoz Belediyesi tarafından, “2. Uluslararası Beykoz Cam Festivali” (22 Eylül-1 Ekim) kapsamında düzenlenen kandil özel programı, ilçe sakinlerini 15 Temmuz Şehitler Meydanı (Belediye Meydanı)’nda peygamber sevgisiyle bir araya getirdi. 

Hicri takvime göre, 1452 yıl önce Rebiyülevvel Ayı’nın 12. gecesinde gerçekleşen kutlu doğum evrenin en büyük hadiseleri arasında yer alıyor.   

İlçe sakinlerinin Mevlid Kandili’nin manevi atmosferini hep birlikte yaşadığı, iki cihan güneşinin hasretle anıldığı programın açılışı, Ayasofya-i Kebir Camii İmam Hatibi Bünyamin Topçuoğlu’nun gönüllere hitap eden Kur’an-ı Kerim tilavetiyle yapıldı.   

Yazar Hayati İnanç ise söyleşisinde Hz. Peygamber’i anmanın, anlamanın, tavsiyelerini yaşamanın ve onun rehberliğinde bir ömür sürmenin önemini ilçe sakinleriyle paylaştı. İnaçer’in divan edebiyatı mısralarıyla süslediği konuşması programa katılan vatandaşlar tarafından ilgiyle takip edildi. 

Dursun Ali Erzincanlı Naatler Okudu 

Programda ilçe sakinleriyle buluşan Dursun Ali Erzincanlı, rahmet peygamberine sevgi ve bağlılığı ifade eden şiir ve naatler okudu. Dursun Ali Erzincanlı’nın Hz. Muhammed (sav)’in yüksek karakteri, cesareti, edebi, adaleti ve şefkatini anlatan mısraları alandaki vatandaşlar tarafından saygıyla dinlendi.

Beykozluların “en sevgili”yi andığı programda dualar da edildi. 

📆 28 Eylül 2023 Perşembe 11:08   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir