MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet, Toplum, Ümraniye » ÜMRANİYELİLER RAMAZANDA MUKABELELERDE BULUŞACAK
ÜMRANİYELİLER RAMAZANDA MUKABELELERDE BULUŞACAK
ÜMRANİYELİLER RAMAZANDA MUKABELELERDE BULUŞACAK

Ramazan-ı Şerif ayı boyunca yapılacak mukabelelerin hatim duası pandemi koşulları nedeniyle bu yıl Ümraniye Belediyesi tarafından Kadir Gecesi’nde online olarak yapılacak.

Rahmet ve bereket ayı olan Ramazan-ı Şerif, bu yıl koronavirüs sebebiyle bir takım önlemler alınarak idrak edilecek. Ramazanda, mukabeleler camilerde gerçekleştirilemeyecek. Alınan tedbirler kapsamında evlerde okunacak olan Kur’an-ı Kerim’lerin hatim duaları ise Ümraniye Belediyesi tarafından online olarak düzenlenecek programda toplu bir şekilde gerçekleştirilecek. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’nde yapılacak Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’nda katılımcılara çekilişle birbirinden değerli sürpriz hediyeler verilecek.

Mukabelelerini tamamlayarak dua programına katılmak isteyen vatandaşlar, Ümraniye Belediyesi’nin resmi web sitesi üzerinden başvuruda bulunabilecekler. Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’na katılan vatandaşlara; Kur’an-ı Kerim, çocuklar için Kur’an öğrenme seti, 5 adet dizüstü bilgisayar, 5 adet bisiklet, 10 adet tablet, 10 adet cep telefonu, Ümraniye Belediyesi yüzme havuzlarında bulunan spor tesislerine kayıtta %50 indirim ve daha birçok sürpriz hediye verilecek.

Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım yaptığı açıklamada, “11 ayın sultanı olan Ramazan-ı Şerif’e ulaşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Bu yıl Ramazanı biraz buruk idrak edeceğiz. Koronavirüs nedeniyle ülke olarak tedbiren bazı kısıtlamalara gitmek durumundayız. Bu tedbirler kapsamında bu yıl mukabeleler camilerimizde değil, evlerimizde yapılacak. Biz de Ümraniye Belediyesi olarak, yapılan bu mukabelelerin hatim duasını online olarak Kadir Gecesi’nde gerçekleştireceğiz. Mukabele yapan tüm hemşehrilerimizi hatim programımıza katılmaya davet ediyorum. İnşallah Rabbimiz; rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazanı en iyi şekilde değerlendirmeyi nasip eder bizlere. Allah şimdiden yapacağımız ibadetleri kabul ve makbul eylesin. İnşallah koronavirüsle olan mücadelemizde galip gelerek, eski güzel günlere en kısa sürede kavuşuruz. İslam dünyasının ve ülkemizin Ramazan-ı Şerif’i mübarek olsun” dedi.

Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Hatim Duası Programı’na katılmak isteyen vatandaşlar aşağıdaki linkten müracaat edebilirler:

bit.ly/UmraniyeRamazanHatmi

📆 16 Nisan 2021 Cuma 20:22   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverline
Klima, Kombi
Sigorta

HAVA DURUMU

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitem nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR