MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet, Toplum » ZABITA EKİPLERİ OKUL ÖNLERİ VE KAVŞAKLARDA GÖREV BAŞINDA
ZABITA EKİPLERİ OKUL ÖNLERİ VE KAVŞAKLARDA GÖREV BAŞINDA

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, ilçede yaşanabilecek trafik sıkışıklığını önlemek için cadde ve kavşaklarda trafik akışının sağlanmasına yardımcı oluyor. 2021-2022 eğitim ve öğretim döneminde öğrencilerin ve vatandaşların güvenliği için bir dizi önlem alan müdürlük, her yıl olduğu gibi bu yılda ilçede bulunan okul önlerinde trafik akışının hızlandırılması için yoğun mesai harcıyor.

Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı zabıta ekipleri, ilçede trafiğin yoğun olduğu noktalarda çalışmalarını sıklaştırdı. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte öğrencilerin güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine yardımcı olan ekipler, okul giriş ve çıkışları ile birlikte ilçede bulunan önemli kavşaklarda da vatandaşların güvenliğini sağlıyor. Farklı noktalarda konumlanarak trafik akışının sağlanmasına yardımcı olan ekipler, araç yoğunluğunu kontrollü olarak düzenleyerek ulaşımın rahatlamasını sağlıyor. Trafik akışının aksamaması için programlı olarak çalışan ekipler, sabah 08.00 – 09.15 arası ile akşam 17.00-19.00 saatleri arasında belirlenen noktalarda kontrollü trafiği sağlıyor.

Çocukların okul giriş ve çıkış güvenliği zabıta ekiplerine emanet

İlçede trafik yoğunluğunun fazla olduğu okulların önlerinde, öğrencilerin yaya geçitlerinden güvenli bir şekilde geçmelerini sağlayan zabıta ekipleri trafik sorununu en aza indirmek için yoğun bir mesai harcıyor. Araç sahiplerinden okul önlerinde trafik kurallarına daha çok dikkat etmelerini ve zabıta ekiplerine yardımcı olmalarını isteyen Beylikdüzü Belediyesi Zabıta Müdürü Atila Uysal, “Vatandaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla trafiğin yoğun olduğu kavşaklarda trafik akışına yardımcı oluyoruz. Özellikle ilkokulların çevresinde oluşan trafiği azaltarak öğrencilerin okula giriş ve çıkışlarında güvenliğini sağlıyoruz. Yaptığımız uygulama en çok anne babaları rahatlatıyor. Öğrencilerimizin güvenli bir şekilde okula ulaşmaları için çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdürüyoruz.” dedi.

📆 14 Eylül 2021 Salı 14:37   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Silverline
Klima, Kombi
Sigorta

HAVA DURUMU

İSTANBUL

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Sitem nasıl?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR