MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Belediye, maltepe, Manşet, Toplum » 10. yıla özel ‘Yüzde On’ sergisi açıldı
10. yıla özel ‘Yüzde On’ sergisi açıldı

İstanbul Anadolu Yakası Fotoğraf Sanatı Derneği’nin (ANAFOD), 10’ncu yılını kutlamak için hazırladığı “Yüzde On” isimli fotoğraf sergisi Prof. Dr. Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde önceki gün açıldı.

Maltepe Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı sergiye katılan sanatçılar “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılının coşkuyla kutlandığı ülkemizde, fotoğraf sanatının gelişimi için çalışmalarını sürdüren ANAFOD’da 10’ncu yılını kutluyor. Bundan ötürü sevinçliyiz, gururluyuz.

Hedefimiz bir yıl süresince çalışmalarımızın çok farklı yerlerde izleyenlerle buluşmasıdır. Sergiye dernek üyeleri ve çok sayıda fotoğraf sanatçısı eserleriyle katkı sundu. Yüzlerce fotoğrafçının işleriyle karşınızdayız.” diye konuştular. Sergide sanatçılar Cumhuriyet’in 100. yılı için üç yıldır devam eden çalışmalarından eserleri sanatseverlerin beğenisine sundu. Sergide sanatçıların gezi ve sokak, portre, doğa ve hava fotoğrafçılığı dallarında çektikleri siyah-beyaz ve renkli eserler yer alıyor. Sergide fotoğraf meraklıları, karekod uygulamasıyla eserlerin içerik detaylarına ulaşabiliyor. Sergi 14 Aralık’a dek Galeri A+B’da ziyaret edilebilir.

📆 08 Aralık 2023 Cuma 10:11   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir