MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, Manşet, Toplum » Adıyaman’da ‘helallik’ istedi: Arzu ettiğimiz kadar hızlı bir çalışma yapamadık
Adıyaman’da ‘helallik’ istedi: Arzu ettiğimiz kadar hızlı bir çalışma yapamadık

Erdoğan, Adıyaman’da açıklamalarda bulunuyor. Erdoğan, “Adıyaman’da ilk günler istediğimiz çalışmayı yürütemedik sizden helallik istiyorum” dedi.

Erdoğan, Adıyaman'da 'helallik' istedi: Arzu ettiğimiz kadar hızlı bir çalışma yapamadık

Abone Ol

AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman’daki konteyner kentte açıklamalarda bulunuyor. Depremden etkilenen Adıyaman’da ‘helallik’ isteyen Erdoğan, “Tüm olumsuz şartlardan dolayı ilk gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz kadar hızlı bir çalışma yapamadık. Her şeyin farkındayız” dedi.

Erdoğan’ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle:

“6 Şubat’tan bu güne 10 bin artçı deprem yaşadık.

Dünyada eşi benzeri görülmedik şekilde yaşadığımız güçlü depremlerin en çok etkilediği şehirlerden biri Adıyaman’dır. Sarsıntıların yıkıcı etkisi, olumsuz hava nedeniyle ilk birkaç gün Adıyaman’da arzu ettiğimiz etkinlikte çalışma yürütemedik. Bunun için helallik istiyorum. Her şeyin farkındayız ve gereğini yaptığımızdan, yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Bakanlarımızın şehrimizde görevlendirdiğimiz kamu personelinin, gönüllülerin çalışmalarını düzene soktuk. 44 bin 374 vatandaşımız vefat etti. Adıyaman’da da milletvekilimiz Yakup Taş’ın da aralarında bulunduğu 6 bin 13 vatandaşımız hayatını kaybetti. 62 bin 500 Adıyamanlı vatandaşımız diğer şehirlerimize tahliye edildi. Yanımızda olan hiç kimseyi unutmayacağız.

📆 27 Şubat 2023 Pazartesi 15:25   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir