MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet » AFET BÖLGESİNE GİDEN İLK EKİPLER KARTAL’A DÖNDÜ
AFET BÖLGESİNE GİDEN İLK EKİPLER KARTAL’A DÖNDÜ

Kahramanmaraş merkezli gerçekleşen, 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki depremle sarsılan 10 ilde yaralar sarılmaya devam ediyor. 6 Şubat’ta yaşanan depremin ardından Kartal Belediyesi’nden bölgeye giden ilk ekipler ilçeye geri döndü. Deprem bölgesinden dönen ekipleri, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel karşıladı.

Kartal Belediyesi, Kahramanmaraş merkezli iki büyük depremin yaraları sarmak için ilk günden itibaren büyük bir yardım kampanyası başlattı. Belediyenin koordinasyonunda gerçekleştirilen yardım kampanyalarına binlerce vatandaş katıldı. Kartal’ın çeşitli noktalarına kurulan yardım toplama alanlarına gelen çok sayıda malzeme tırlarla afet bölgelerine ulaştırıldı. Ayrıca geçtiğimiz süreçte belediye tarafından bölgeye kurulan afet koordinasyon çadırı, mobil ikram aracı gibi hizmetler afetzedelerin yaralarını biraz olsun hafifletmeye yardımcı oldu.

Kartal Belediyesi’nin bölgeye götürdüğü önemli lojistik yardımların yanı sıra belediye personelleri de ilk günden itibaren tüm gücüyle afetzedelerin yanında oldu. Kartal Belediyesi’ne bağlı sivil savunma ekipleri, belediyenin birim müdürleri, iç ve dış birimlerde görevli personeller ilk andan itibaren bölgede görev yaptı.

Başkan Yüksel’den Ekiplere Teşekkür Konuşması

Depremin 16. gününü geride bırakırken afet bölgesinde görev yapan ilk ekipler Kartal’a döndü. Ekipleri Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Sivil Savunma Uzmanlığı Yerleşkesi’nde bizzat karşıladı. Bölgede 15 gün boyunca gönüllü olarak görev yapan mesai arkadaşlarını tek tek tebrik eden Başkan Yüksel, ekiplerin bölgede yaşadıklarını dinleyerek notlar aldı.

Görevden dönen personellerle sohbet eden Başkan Yüksel konuşmasında, “Kartal Belediyesi olarak ilk günden itibaren tüm birimlerimizle, tüm komşularımızla elimizden ne geldiyse yapmaya çalıştık. Biz burada yoğun bir yardım seferberliği yürütürken, sizler de deprem bölgesinde Kartallıların yardım elini vatandaşlarımıza ulaştırdınız. Ülkemizin yaşadığı felakette büyük bir özveriyle elini taşın altına koyan siz mesai arkadaşlarıma ne kadar teşekkür etsem az. 15 gün boyunca tanığı olduğunuz gerçekler ve deneyimleriniz bizim de dikkate alacağımız konuların başında olacaktır. Bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ediyor, vefat eden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara geçmiş olsun diliyorum.” dedi ve yardımların devam edeceğine vurgu yaptı.

📆 22 Şubat 2023 Çarşamba 14:37   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir