MENÜ ☰
necdet-cam-akademi
Eksper Haber » Manşet » “AK PARTİ ARİF DAĞLARI VEFATININ İKİNCİ YILINDA UNUTMADI “
“AK PARTİ ARİF DAĞLARI VEFATININ İKİNCİ YILINDA UNUTMADI “


EBUBEKİR TAŞYÜREK; SÖZDE BELEDİYECİLER ARİF DAĞLAR’I ÖRNEK ALSIN


2004-2009 Yılları arasında Kartal’da AK Parti’den Belediye Başkanlığı yapan Arif Dağlar, vefatının 2. Yıldönümünde, AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen programla mezarı başında Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla yad edildi.
AK Parti İlçe Teşkilatı ve Kartallıların kalabalık katılımıyla düzenlenen programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duadan sonra bir konuşma yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek; “Bu programa katılan hocalarımıza ve değerli kardeşlerimize, büyük ve güç lü Türkiye sevdalısı gönül dostlarımıza teşekkür ederim. Bizim medeniyet idrakimizde, herkesin faydalandığı ve varlığı devam ettiği müddetçe sevabı da devam eden hayırlar sadaka-i cariye diye tarif edilmiştir ve bu hayırları yapanların amel defterlerinin kapanmayacağı müjdelenmiştir. Merhum Arif Dağlar ağabeyimiz de, Kartal’a kazandırdığı eserlerle, ilkeleriyle, duruşuyla, dava adamlığıyla her daim ve inşallah kıymete kadar hayırla yad edilecektir” dedi.


Kartal Eski Belediye Başkanı Arif Dağlar ile söylenecek çok şey olduğunu söyleyen İlçe Başkanı Ebubekir Taşyürek; “Ben bugün bunlardan sadece bir tanesini tarihe not düşmek üzere hatırlatmak istiyorum. Bugün maalesef Kartal’ı çöküntü alanına çeviren ve hiçbir problemini çözemeyen sözde belediyelere inat, Arif Dağlar Başkanımız, 2008 yılında, herkesin gıptayla baktığı Kartal’la ilgili projelerini, ülkemizin sınırlarını bile aşarak Birleşmiş Milletler gündemine taşımış, “Bilişim Çağında Sürdürülebilir Kentleşme Forumunda dünyanın en büyük kentsel dönüşüm çalışmasını ve Kartalite Projesini anlatmıştı. Bugün Kartal’ı yönetenleri, Arif Dağlar Başkanımızın vizyoner bakışından, görev adamlığından ve çalışkanlığından ders çıkarmaya davet ediyoruz. Arif ağabeyimizin Kartal’a kazandırdığı hizmetleri kullandıkça, onu hayırla ve duayla anmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Galeri
📆 10 Şubat 2022 Perşembe 20:05   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir