MENÜ ☰
Eksper Haber » ataşehir, GÜNDEM, Manşet » Ataşehirli Çocuklardan Depremzede Kardeşlerine Anlamlı Destek
Ataşehirli Çocuklardan Depremzede Kardeşlerine Anlamlı Destek

Ataşehir Belediyesi’nin “Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor” adlı ödüllü kampanyası şimdi de deprem bölgelerine uzanan yardımlardan birine dönüştü. Ataşehirli çocukların topladığı plastik mavi kapaklarla, depremde uzuvlarını kaybeden yurttaşlara Ataşehir Belediyesi tarafından tekerlekli sandalye yardımı yapıldı.

Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 şehirde yıkıma neden olan deprem felaketinin ardından yaraların sarılması için bölgelere yardım tırları ulaştıran, depremzedelere sıcak yemek dağıtımı sağlayan Ataşehir Belediyesi, yardımlarına yenisini daha ekleyerek, bir ilke imza attı.

Plastik kapakların tekerlekli sandalyeye dönüştüğü Ataşehir Belediyesi’nin ödüllü kampanyası, depremde uzuvlarını kaybetmiş yurttaşlara umut oldu.

Gönlümüz Bir El Ele Derneği öncülüğünde bir araya gelen Ataşehirli çocuklar, topladıkları plastik mavi kapakları Ataşehir Belediyesi’ne getirdiler.

Ataşehir Belediyesi’ne teslim edilen kapaklar karşılığında elde edilen tekerlekli sandalyeler, depremde uzuvlarını kaybeden yurttaşlara destek olmak için bölgeye gönderildi.

Depremzedeler için topladığı kapakları belediyeye teslim eden çocuklardan Yunus Enes Yıldırım duygularını şöyle ifade etti, “Deprem bölgesindeki arkadaşlarıma destek olmak için bugüne dek evimdeki oyuncağımı, kıyafetimi gönderdim. Şimdi de depremde bacağını kaybetmiş arkadaşlarıma bir destekte bulunmak istedim. Bu zamana kadar topladığım mavi kapakları Ataşehir Belediyesi’ne getirerek onlara tekerlekli sandalye gönderilmesini sağladım. Tekerlekli sandalyeleri bölgeye ulaştıran ve bu anlamlı kampanyanın sahibi olan Ataşehir Belediyesi’ne çok teşekkür ediyorum.”

Ataşehir Belediyesi, vatandaşlar tarafından toplanan plastik mavi kapakları, deprem bölgelerinde tekerlekli sandalyeye ihtiyaç duyan yurttaşlara göndermeye devam edecek.

📆 26 Şubat 2023 Pazar 18:32   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir