MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Başkan Gökhan Yüksel, “Başarmak Mümkün” Konferansına Konuşmacı Olarak Katıldı
Başkan Gökhan Yüksel, “Başarmak Mümkün” Konferansına Konuşmacı Olarak Katıldı

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Kocaeli’nin Başiskele ilçesinde CHP Başiskele İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen “Başarmak Mümkün” adlı konferansa, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ile birlikte konuşmacı olarak katıldı.

Başkan Gökhan Yüksel ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in konuşmacılığında Başiskele Yeniköy Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansta, CHP Kocaeli İl Başkanı Mahmut Cengiz Sarıbay ve CHP Başiskele İlçe Başkanı Anıl Acurman ise katılımcı olarak yer aldı.

“Hiçbir Başarı Tesadüf Değildir”

Konferansta yaptığı konuşmada yerel seçimlerde gerçekleşen başarı hikâyelerine atıfta bulunan Başkan Gökhan Yüksel, “Sevgi diliyle, pozitif dille, gerçekçi bir tutum ve takım çalışmasıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni, her birinizin katkısıyla kazandık. Bu başarı hikâyeleri o kadar çok ki… Yanımda sevgili başkanımız duruyor. Merkez ilçe için de konuşuldu, kendisi belki anlatacaktır. Aynı zamanda bizim için de konuşuldu. İstanbul’da Kartal ‘kayıp’ demişlerdi, ‘Çok genç, nasıl başaracak?’ denmişti; fakat öyle olmadı. Çünkü hiçbir başarı tesadüf değildir. Biz de tesadüfen orada değildik ve tesadüf eseri aday olmadık.” dedi.

“‘Hangi Partiye Oy Verdin, Kimsin, Nerelisin’ Gibi Soruları Hiç Sormadık”

Siyasete giriş sürecini ve devam eden süreçte yaşadıklarını anlatan Başkan Gökhan Yüksel, “Kartal’da, belediye meclis üyesiyken yardım isteyen herkese koşmaya çalıştık. ‘Hangi partiye oy verdin, kimsin, nerelisin?’ gibi garip soruları hiç sormadık. Yardıma ihtiyacı olanları kayıt altına alarak evlerini ziyaret ettik. Bu şekilde tek tek Kartallıların birçoğuyla tanışma fırsatı yakaladık. Meclis üyeliğimin üçüncü yılında encümen başkanlığı göreviyle beraber belediye başkanımız bizi, belediye başkan yardımcısı olarak görevlendirdi. Başkan yardımcılığı sürecinde ülkemizin ve ilçemizin en büyük sıkıntılarından biri olan işsizlik dışındaki her soruna çözüm üretebiliyorduk. Bu da bizim önümüzü açtı. Ben hem Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarından gelip siyasetin içinden biri olarak, hem de az önce bahsettiğim gibi adım adım yükselen meclis üyeliği, sosyal yardım komisyonu, encümen başkanlığı, başkan yardımcılığı gibi yollardan geçen biri olarak ‘ben de yapabilirim, ben de başarabilirim, ben de temsil edebilirim’ diyerek aday oldum. Yani tesadüfen değil, başarabileceğimi bildiğim için bu cesareti gösterdim. Fakat bu cesaretin altında bir birikim ve inanmışlık yatıyor. Ben inandım, bana inandılar. Bütün Kartallıların ve sayın genel başkanımız sayesinde bunu başarmış olduk.” dedi.

“Her Şey Çok Güzel Olacak”

Konferansın sonunda da bir konuşma gerçekleştirerek katılımcılara teşekkür eden Başkan Gökhan Yüksel, “Başarmak Mümkün konferansımız bitti. İlk adımını atıyoruz. Bugün buradan çıkan bütün dostlarımdan ricam, ya komşunuza bir selam verin, merhaba deyin; kırıldığınız, üzüldüğünüz, siyaseten birbirinize kırıcı söz söylediğiniz bir komşunuzla barışın, ya da bir esnafla barışın. İlk adımı siz atın. Sizden bu adımı atmanızı istiyorum. Bugün bir milat olsun. Komşunuza ve arkadaşlarınıza her şeyin siyaset olmadığını hissettirin. Bugün daha sıcak bir merhaba ve daha sıcak bir barış adımı atın. Görün işte o zaman her şey daha güzel olacak. Her şey çok güzel olacak diyorum, sizleri seviyorum.” dedi.

Galeri
📆 17 Şubat 2020 Pazartesi 17:58   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir