MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Başkan Gökhan Yüksel, ‘Emeğimizah Karikatür Sergisi’nin Açılışına Katıldı
Başkan Gökhan Yüksel, ‘Emeğimizah Karikatür Sergisi’nin Açılışına Katıldı

Kartal Belediyesi ve Hasat Sanat Derneği’nin işbirliği ile gerçekleştirilen “Emeğimizah” adlı karikatür sergisinin açılışı, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in katılımı ile yapıldı. Kartal İstasyon Caddesi’nde düzenlenen serginin ana konusu ise 15 -16 Haziran Büyük İşçi Direnişi, emek ve emek dünyasında yaşanan sorunlar ile tarihsel süreçleri oldu.

Kültür sanat faaliyetlerine destek vermeyi sürdüren Kartal Belediyesi’nin, Hasat Sanat Derneği ile yaptığı işbirliği sonucu hazırlanan “Emeğimizah” adlı karikatür sergisine Hasat Sanat Derneği Üyeleri, karikatüristler, şair ve yazarlar katıldı. Açık havada hazırlanan yaklaşık 100 metre uzunluğundaki sergi alanında 90 eser, sanatseverlerle buluşurken, emek ve emekçinin yaşadığı tarihsel süreçler ile işçinin ve emekçinin yaşadığı zorlu iş unsurları, karikatür ile anlatıldı.

Serginin açılışında konuşan şair ve yazar Niyazi Yaşar, serginin açılış tarihi olan 15, 16 Haziran’ın bilinçli olarak seçildiğini hatırlatarak o dönemde yaşananların insanlık ve emek tarihinin, bir nirengi noktası olduğunu söyledi. 15-16 Haziran’da yaşanan Büyük İşçi Direnişlerini hatırlatan sanatçılara teşekkür eden Yaşar’ın ardından, sanatçı Hüseyin Aslan söz aldı. Aslan, sanatçıların Kartal’da rahat olduklarını belirterek destekleri konusunda Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’e teşekkür etti.

Eski Tren İstasyonu’nun Bulunduğu Sokak, Kültür Sanatla Buluşacak

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ise serginin açıldığı ve üzerinde şu anda kullanılmayan eski Kartal tren istasyonunun bulunduğu sokağı, kültür ve sanatla buluşturmanın bir görev olduğunu söyledi. Başkan Yüksel sözlerine şöyle devam etti: “15-16 Haziran büyük işçi direnişinin 50. yıl dönümündeyiz. -Emek en yüce değerdir- demeye devam edeceğiz. Şartlar ne olursa olsun elimizden geldiğince bölüşmeye devam edeceğiz. Zorlu bir pandemi süreci, korona süreci yaşıyoruz. Yine Kartallı komşularımızla dayanışma içinde olmaya çalıştık. Yetişmeye çalıştık. Elimizdekini avucumuzdakini bölüşmeye çalıştık. Ben emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Karikatür eserlerinin yer aldığı sergi, 15-23 Haziran tarihleri arasında açık kalacak. Tüm komşularımızı sergiyi ziyaret etmeye bekliyoruz.”

Galeri
📆 16 Haziran 2020 Salı 11:07   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir