MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA DAĞITTI
BAŞKAN GÖKHAN YÜKSEL, SOKAK HAYVANLARI İÇİN MAMA DAĞITTI

Kartal Belediyesi, Sokağa Çıkma Yasağı Boyunca da Sokak Hayvanlarının Yanında

Kartal Belediyesi; İçişleri Bakanlığı’nın, Koronavirüsle mücadele kapsamında İstanbul da dâhil olmak üzere 31 ilde Cumartesi ve Pazar günlerini kapsayacak şekilde sokağa çıkma yasağı ilan etmesinin ardından, sokak hayvanları için besleme çalışmalarını artırdı.

Koronavirüs salgını ve 48 saatlik sokağa çıkma yasağı nedeniyle sokak hayvanlarının aç ve susuz kalmaması için harekete geçen Kartal Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, her gün, sabah ve akşam olmak üzere ilçe genelinde mama ve su dağıtımı gerçekleştiriyor. Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel de ekiplerin sokak hayvanları için gerçekleştirdiği çalışmalara katılarak sadık dostlar için mama ve su bıraktı.

Kedi ve köpeklerin odaklaştığı cadde ve bulvarlar ile sahil ve ormanlık alanlara Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerince düzenli olarak mama ve su desteği sağlandığını belirten Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, imkânı olan vatandaşların da yaşadıkları alanlardan uzaklaşmadan, kapılarının önlerine su ve kuru mama bırakabileceklerini hatırlattı. Başkan Yüksel, “Kartal’da hiçbir canı yalnız bırakmıyoruz. ‪Kartal hepimizin evi, hayatı paylaştığımız canlarımız bizim için çok değerli. Sokağa çıkma yasağı boyunca hayvan dostlarımızın mamalarını ve sularını eksik etmiyoruz. Kartal’ımızın her türlü ihtiyacını yakından takip ediyoruz.” dedi.‬‬‬‬

Galeri
📆 12 Nisan 2020 Pazar 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir