MENÜ ☰
Eksper Haber » Büyükşehir belediyesi, Manşet » BAŞKAN İMAMOĞLU, MİNİK GAZETECİLERE RÖPORTAJ VERDİ
BAŞKAN İMAMOĞLU, MİNİK GAZETECİLERE RÖPORTAJ VERDİ

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Bilgin Yazarlar” isimli online dergi çıkaran çocuk gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlkokul 3’ncü sınıfa giden öğrenciler, İmamoğlu’na projelerinden de bahsederek, yazdıkları mektupları birinci elden Başkanlarına teslim ettiler.

FETHİ PAŞA KORUSU / İSTANBUL

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, dünkü yoğun 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programlarının ardından, akşam saatlerinde de “Bilgin Yazarlar” dergisinin minik editörlerini kabul etti. Üsküdar’daki Fethi Paşa Korusu’nda, “Üstün Yetenekli” çocuk gazetecileri ağırlayan İmamoğlu, çocukların hem hayallerini dinledi hem de tavsiyelerde bulundu.

-BEN DE ÇOCUKKEN YAZIYORDUM-
Geleceğin gazetecilerine bol bol okumaları ve yazmaları yönünde öğütler veren İmamoğlu, “Yaptığınız işi çok değerli buluyorum. Bu yaşlarda yazdıklarınızı ileri yaşlarda okuduğunuzda çok şaşıracaksınız. Ben de çocukken yazdıklarımı okuyunca, ‘Demek bazı şeyleri ta o yıllarda düşünmüşüm’ diyorum. Çok şaşırtan işler oluyor” ifadelerini kullandı.

-İMAMOĞLU’NA KOLİ KOLİ KİTAP HEDİYE ETTİLER-
İmamoğlu’nun kütüphane açacağını duyduklarını söyleyen çocuklar, arkadaşlarından ve komşularından topladıkları kitapları da İmamoğlu’na hediye etmek için yanlarında getirdi. Hediyelere çok sevinen İmamoğlu, “Daha çok çocuk kütüphaneleri açacağız. Hem de hiç kütüphane olmayan mahallelerde açacağız” dedi.

-YAZDIKLARI MEKTUPLARI, BAŞKANLARINA VERDİLER-
İmamoğlu’na başka bir sürpriz de her çocuğun yazdığı mektubu ve kendi çizdikleri resimleri hediye etmeleri oldu. Mektupları ve resimleri çocuklardan alan İmamoğlu, her çocuğa sarılarak teşekkür etti. Bir çocuğun çizdiği resmi çok beğenen İmamoğlu, “Resim çizmeyi bırakma. Mutlaka devam et. Ben dünyaya bir daha gelirsem, ya ressam olacağım ya da mimar” dedi.

İmamoğlu, minik gazetecilerle görüşmesini tamamladıktan sonra salona çocukların aileleri de alındı. Samimim diyalogların yaşandığı buluşma, toplu fotoğraf çekimiyle sona erdi.

-GENÇ GAZETECİLERİN HEDEFİ-
İlkokul 3.sınıfa giden ve “Bilgin Yazarlar” adında online bir dergi çıkaran “Üstün Yetenekli” çocuklar, makale yazıyor, röportaj yapıp video da çekiyorlar. Ebeveynlerinin destekleriyle de bu gazetecilik ürünlerini, online platformda yayınlıyorlar. Yaptıkları işi ‘sosyal sorumluluk projesi’ olarak gören çocuklar, reklam gelirleriyle de ihtiyaç sahibi çocuklara yardım etmeyi hedefliyorlar.

📆 11 Kasım 2019 Pazartesi 22:29   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir