MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Berkant Sabancı;Partimizde görevde bulunan kişiler emeğiyle kazandığı ekmeği ile değil, siyasetleriyle eleştirilmeli
Berkant Sabancı;Partimizde görevde bulunan kişiler emeğiyle kazandığı ekmeği ile değil, siyasetleriyle eleştirilmeli

Cumhuriyet Halk Partisi Kartal İlçe Gençlik Kolları Başkanı Berkant Sabancı sekiz Yönetim kurulu Üyelerinin istifa etmesi ile düşürülmüş ve görevine son verilmişti.Seçimle gelen Başkan kendisini destekleyen yönetim listesinde yer alan 13 kişi tarafından düşürüldü. Sessiz sedasız görevine son verilen Başkan Berkan Sabancı bugün sessizliğini bozdu .Sabancı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla hem veda etti hemde düşündürdü.

işte Berkant Sabancı’nın o paylaşımı;

Kamuoyuna saygıyla
Değerli partidaşlarım;
Cumhuriyet Halk Partisi Kartal Gençlik Kolu Yönetimi düşmüştür. Bu süreçte arayan, destek olduğunu belirten herkese teşekkür ederim. Yeni atanma sürecinde talebim olmadığını parti yetkililerimize ilettiğim gibi siz değerli büyüklerime, kardeşlerime ve dostlarıma iletmek isterim. 19 ay boyunca mutlulukla görev yaptığım Gençlik Kolu Başkanlığına gelecek arkadaşımız her kim olursa olsun başarılar diliyorum. Görev yaptığım süreç boyunca farkında olmadan kalbini kırdığım, üzdüğüm kim varsa özür dilerim.19 ay boyunca başarılı işlere imza atabildiysek bu yalnızca benim değil yönetim kurulu arkadaşlarımın da gayret ve özverisiyle gerçekleşti. Her kararımda yanımda olduğunu belirten büyüklerime ve kardeşlerime belirttiğim gibi Cumhuriyet Halk Partisi bizim evimizdir, gidecek başka yerimiz yoktur. Umarım süreç içinde maruz kaldığım bu yersiz eleştirilerin bir benzeri yeni Başkanımıza yapılmaz. Yapılmaması için de gayret göstereceğim. Kıymetli yoldaşlarım; bizim siyasetimiz bu olmamalı! Partimizde görevde bulunan kişiler emeğiyle kazandığı ekmeği ile değil, siyasetleriyle eleştirilmeli. Kongrede destek veren genç arkadaşlarım en çok sizden helallik istiyorum. İnsanların ev içinde dahi maske taktığı bu dönemde evleri ziyaret ederek yardım ettiğimiz, yeni geçmeye başlayan bu dönemde sizlere verdiğim bazı sözleri tutamadım. Gelecek Başkanımıza bu sözlerin tutulması için ricacı olacağım. Bu vaatlerin tamamı sizlerin iyiliği içindi. Yaptığımız yardımlar, gerçekleştirdiğimiz yabancı dil ve işaret dili eğitimleri, açtığımız tercih çadırları, gerçekleştirdiğimiz etkinliklerde yönetim kurulumuza ve baştan sona destek veren kıymetli Cumhuriyet Halk Partisi örgütümüze teşekkür ederim. Kampüslerde, meydanlarda, salonlarda özellikle öğrenci genç arkadaşlarımla örgütlenmeye devam edeceğim. Partimizin daha güçlü bir örgüte ihtiyacı var. Yeni gelecek yönetim kurulumuza ve Başkanımıza bir kez daha başarılar diler, görev süresi boyunca karşılayabileceğim tüm taleplerinde yanlarında olacağımı sizlerin huzurunda belirtmek isterim. Göreve ilk talip olduğum adaylık açıklamamdaki gibi sözlerimi bitiriyorum. Hoşçakalın, sağlıcakla kalın, devrimle kalın ve en önemlisi Mustafa Kemal ile kalın!

📆 07 Eylül 2021 Salı 19:37   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir