MENÜ ☰
Eksper Haber » beylikdüzübelediyesi, Manşet » BEYLİKDÜZÜ’NDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘YARIYIL ŞENLİĞİ’ BAŞLADI
BEYLİKDÜZÜ’NDE ÇOCUKLAR İÇİN ‘YARIYIL ŞENLİĞİ’ BAŞLADI

Beylikdüzü Belediyesi, 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı’nın ilk yarısını geride bırakan çocukların, yarıyıl tatilini dolu dolu geçirmesi için etkinliklerine başladı. Beş farklı merkezde gerçekleştirilecek olan ‘Yarıyıl Şenliği’nde çocuklar, ücretsiz atölye çalışmaları, tiyatro ve sinema gösterimleri ile eğlenirken öğrenmenin keyfini çıkaracak. ‘Karneni Getir Kitabını Götür’ uygulaması ise bu yıl da yarıyıl tatili boyunca devam edecek.

Yarıyıl tatilinin başlamasıyla birlikte Beylikdüzü’ndeki çocuklar hem yeteneklerini keşfedecekleri hem de gelişimlerine katkıda bulunacak etkinliklerde buluştu. Beylikdüzü Belediyesi tarafından düzenlenen birbirinden eğlenceli ve öğretici faaliyetlerle dolu şenliğin ilk gününde doyasıya eğlenen çocuklar; eğitici atölye çalışmaları ile sinema ve tiyatro gösterimlerine ücretsiz katılma imkânı buldu. 6-12 yaş arası çocukların katılabileceği, 5 Şubat tarihine kadar sürecek etkinliklerde ayrıca “Karneni Getir Kitabını Götür” uygulamasıyla da ilçede ikamet eden ya da eğitim alan öğrencilere kitap hediye edilecek.

Çocuklar yarıyıl tatilinde eğlenerek öğrenecekler

Yarıyıl tatiline giren öğrenciler, belediyenin kendileri için hazırladığı, yaratıcı drama, kitap ayracı boyama, dans, ritim, boyama ve bilim atölyelerinde hem eğleniyor hem de öğreniyor. Atölye çalışmalarının yanı sıra Kırmızı Başlıklı Pinokyo, Cırcır Böceği Durmadan Öteryus ve Aşçı Fare – Ratatouille sinema ve tiyatro gösterileri de Aşık Veysel Sahnesi, Ayşen Gruda ve Şener Şen Sinema Salonları’nda çocuklar için sahnede olacak. Yaş sınırı bulunan atölyelere katılmak isteyen öğrencilerin bir saat öncesinden kayıt yaptırması; sinema gösterimleri için ise yine bir saat öncesinden biletlerini, BAKSM gişesinden almaları gerekiyor.

Etkinliklere ücretsiz ulaşım imkanı

Şenlik boyunca programların yapılacağı kültür merkezlerine çocukların daha rahat ulaşabilmeleri için belirlenen güzergahlardan aralıklarla hareket edecek ücretsiz servislerle çocukların ulaşımı sağlanacak. İkamet zorunluluğu bulunmayan etkinlikler, Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi, Zübeyde Ana Sosyal Yaşam Merkezi, Özgecan Aslan Kültür Merkezi, Fatma Ana Cemevi ve Kültür Merkezi ile Aşık Veysel Sahnesi’nde Beylikdüzü Belediyesi sosyal medya hesapları, www.beylikduzu.istanbul adresi ve 444-09-39 numaralı çağrı merkezi üzerinden edinilebilir.

📆 24 Ocak 2022 Pazartesi 14:20   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir