MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, beylikdüzübelediyesi, GÜNDEM, Manşet » BEYLİKDÜZÜ’NDE KARNE HEYECANI
BEYLİKDÜZÜ’NDE KARNE HEYECANI

Beylikdüzü Belediyesi’nin özel gereksinimli bireyler için hayata geçirdiği Engelsiz Yaşam Birimi’nde eğitim alan özel gereksinimli öğrenciler için karne günü düzenlendi. Etkinlik, renkli ve neşe dolu anlara sahne oldu. Engelsiz Yaşam Birimi’nde güz dönemi boyunca çeşitli eğitim programlarına katılan özel çocuklar ve aileleri için düzenlenen etkinlikte Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Müslüm Akülker ve belediye meclis üyeleri de aileleri yalnız bırakmadı.

Özel gereksinimli bireylerin sosyal hayatın içinde daha çok yer almaları için çalışmalarına devam eden Beylikdüzü Belediyesi, Engelsiz Yaşam Birimi’nde eğitim alan özel gereksinimli öğrencileri karne etkinliğinde bir araya getirdi. Beylikdüzü Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi Ayşen Gruda Salonu’nda gerçekleştirilen 2022-2023 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Dönemi mezuniyet törenine Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Müslüm Akülker, Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Esmer, Dezavantajlı gruplar şefi Fatma Karasu, belediye meclis üyeleri ve öğrencilerin aileleri katıldı. Düzenlenen etkinlikte öğrencilerin karne heyecanına aileler de ortak oldu. Özel gereksinimli bireylerin mutlulukları gözlerinden okunurken, etkinlik sonunda karneleriyle hatıra fotoğrafı çektiren öğrenciler karne heyecanını doyasıya yaşadı.

Akülker:  Özel gereksinimli bireylere karnelerini vermenin mutluluğunu yaşıyoruz

Engelsiz Yaşam Birimi’nin öğrencileri için gerçekleştirilen karne etkinliğinde konuşan Beylikdüzü Belediye Başkan Vekili Müslüm Akülker, yarıyıl tatiline girecek olan 56 öğrenciye başarı belgesi vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Beylikdüzü Engelsiz Yaşam Merkezi’nde 2022-2023 yılı eğitim yılının güz döneminin sonuna geldik. Birimimizde farklı alanlarda gelişim gösteren öğrencilerimizin başarılarından dolayı tebrik ediyorum. Beylikdüzü’nde özel gereksinimli bireylerin daha rahat yaşamaları için çalışmalarımızı özenle sürdürüyoruz. Sayın Beylikdüzü Belediye Başkanımız Mehmet Murat Çalık, özel gereksinimli bireyleri çok seviyor ve onlara özel bir değer veriyor. Beylikdüzü ilçemiz bu konuda çok şanslı. Beylikdüzü’nde sosyal devlet anlayışından ödün vermeden, Beylikdüzülü komşularımızın tamamına hizmet etmeye devam edeceğiz. Çok verimli bir sezonu tamamladık. Bu süreçte desteğini esirgemeyen tüm çalışanlara yürekten teşekkür ediyorum. Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da özel gereksinimli bireylere her türlü desteği vereceğimizden hiç kimsenin şüphesi olmasın.” ifadelerinde bulundu.

📆 20 Ocak 2023 Cuma 22:23   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir