MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, İSTANBUL, Manşet, Toplum » Beylikdüzü’nde site sakinleri yönetime karşı ayaklandı.
Beylikdüzü’nde site sakinleri yönetime karşı ayaklandı.

İstanbul Beylikdüzü’ndeki Akkent Ekşioğlu Şelale Evleri sitesinde yaşayan vatandaşlar 10 yıldır görevde olan site yönetimini protesto etti.

Videolu Haber

Vatandaşların, yönetime yönelik gerçekleştirdiği eyleme Vatan Partisi de destek verdi. Vatan Partisi yöneticileri, vatandaşların sorunlarını dinleyerek, eyleme katıldı.

Site sakinleri, sorunlarının yalnızca aidat artışı olmadığını belirterek, yönetimin şeffaf bir şekilde görevini yapmadığını iddia etti.

Aidat ve demirbaş ücretlerini ödedikleri halde devlet kurumlarına ve site yönetimine borçlandırıldıklarını öne süren site sakinleri, yaklaşık 3-4 yıldır hiçbir kat malikinin denetim raporlarını görmediğini söyledi.

Site sakinleri, yönetim tarafından tehdit edildiklerini ileri sürerek, şunları kaydetti:

“2015’ten beri yıllardır SGK ve vergi borcumuzu ödemediği için toplam SGK borcu 2 milyon 60 bin lira, vergi borcu 425 bin liradır. Aidat ödemelerini doğru yerlere site yararına harcamadığı için ve 676 daireyi kendine borçlandırdığı için, site başkanı cebinden yönetime borç verdiğini söylemektedir. Yıllardır tüm demirbaşları kendi yandaş firmasına yaptırdığı için, şeffaf bir yönetim olmadığı ve hesap vermekten kaçındığı için, seçimlerde seçtirmek istediği kişiler için vekalet toplayıp, seçime müdahale ettiği için site yönetimine dava açtık.”

Site sakinlerinin site yönetimini protesto nedenleri arasında “Yönetimin 2015 yılından bu yana SGK ve vergi borcunu ödememesi, aidat ödemelerinin doğru yerlere ve site yararına harcanmaması, site yönetiminin 676 daireyi sebepsizce kendilerine borçlu göstermesi, tüm demirbaşları kendi yandaş firmalarına yaptırması, sitenin yararına olarak sunulan fikirler göz önünde bulundurulmadan hakaret etme, şeffaf bir yönetim şekli olmaması, gerçekleştirilen eylemler hakkındaki soruların yanıtsız bırakılması, seçimlerde seçilmesi istenen kişiler için vekalet toplanıp, seçime müdahale edilmesi.” gösterildi.

📆 24 Ocak 2023 Salı 21:27   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir