MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Bilim Merkezi Gezileri Başladı
Bilim Merkezi Gezileri Başladı

Pendik Belediyesi Bilim Merkezleri tarafından ilk kez düzenlenen gezi programında öğrenciler sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine dair önemli koleksiyonlara ve tarihi eserlere ev sahipliği yapan Rahmi Koç Müzesi’ni gezerek unutulmaz bir gün geçirdi.

Açıldığı günden bu yana büyük ilgi gören Esenler, Sülüntepe ve Neşet Ertaş Bilim Merkezleri, deneysel ve uygulamalı etkinliklerle her ay binlerce öğrenciye bilimin kapısını açmaya devam ediyor. Yaz aylarında da atölye çalışmalarına öğrencileri bekleyen Bilim Merkezleri, yeni bir program daha başlattı. Bundan sonra ayda iki kez öğrencilere yönelik geziler düzenlenerek bilim dünyasıyla ilişkili önemli müze ve mekanlar ziyaret edilecek.

İlk gezi Rahmi Koç Müzesi’ne yapıldı

Daha önce pendik.bel.tr’den duyurusu yapılarak internetten online başvuruda bulunan öğrenciler, otobüsle Rahmi Koç Müzesi’ne götürüldü. Aileleri tarafından uğurlanan yaklaşık 40 öğrenci, neşeli bir yolculuğun ardından Haliç kıyısında bulunan Türkiye’nin alanındaki en önemli müzelerinden Rahmi Koç Müzesi’ni gezdi.

Bilim Merkezi görevlilerinin eşlik ettiği öğrenciler, açık ve kapalı alanlarda sergilenen geçmişten günümüze ulaşım araçlarını, makineleri,  oyuncaklardan modellere kadar çeşitli koleksiyonları, 19. yüzyıla ait dükkan ve atölyelerin yeniden canlandırıldığı sokağı büyük bir merakla incelediler. Gördükleri eserler karşısında büyük heyecan yaşayan çocuklar, özellikle klasik otomobiller ve tarihi uçaklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Kendilerine böyle güzel bir gün yaşatan Pendik Belediyesi’ne teşekkür eden çocuklar “Bizim için çok güzel bir karne hediyesi oldu.” dedi.

Ayda iki kez gezi olacak

Pendik Belediyesi Bilim Merkezi gezileri, ayda iki kez yapılacak. Temmuz ayında gerçekleşecek gezinin duyurusu ise Haziran’ın son haftasında pendik.bel.tr’den ilan edilecek. Kayıtlar pendik.bel.tr’den online yapılacak.

📆 21 Haziran 2019 Cuma 13:02   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir