MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Canan Kaftancıoğlu’nun 9 yıl cezası onandı
Canan Kaftancıoğlu’nun 9 yıl cezası onandı

istinaf Mahkemesi, 5 ayrı suçtan 9 yıl 8 ay 20 hapse mahkum edilen CHP İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun cezasını onadı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’na silahlı terör örgütü propagandası yapmak, Kamu görevlisine hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılamak, halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik suçlarından İstanbul 37 . Ağır Ceza Mahkemesi tarafın verilen karar istinaf incelemesi sonucunda onandı.

AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun, avukatı alınan karara ilişkin Halk TV’de değerlendirmelerde bulundu. Özer, Kaftancıoğlu’nun cezasının onanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Karar bizim elimize ulaşmadı. Geldiğinde gereğini yapacağız. Yasal süreç devam ediyor. Gereğini yapacağız. Gerekçeli karar tebliğ edildikten sonra temyize gideceğiz. Ben bu kararın Yargıtay’dan bozulacağına inanıyorum. Ordan da bir şey çıkarsa AİHM’e kadar gideriz. Canan Kaftancıoğlu, karara şaşırmadı. Tahmin ettiğimiz bir karardı. Bu bir talimatla yapılan yargılama süreci” dedi.

Sosyal medyadaki paylaşımları nedeniyle yargılanan Canan Kaftancıoğlu, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni alenen aşağılama”, “kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret”, “Cumhurbaşkanına hakaret”, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etmek” ve “terör örgütü propagandası yapmak” suçlarından toplam 9 yıl 8 ay 20 gün hapis cezasına mahkum edilmişti.

📆 23 Haziran 2020 Salı 19:43   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir