MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet, Toplum » CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz
CHP lideri Kılıçdaroğlu: Yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz

 

CHP lideri Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde konut satışlarıyla ilgili yapacakları düzenlemeleri, “Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak. O kadar çok düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!” sözleriyle anlattı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde yabancıya konut satışını 5 yıllığına engelleyeceklerini ve fiyatlar düşmeden yasağın kalkmayacağını söyledi.

Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Kılıçdaroğlu şu sözlere yer verdi:

“Vatandaşlarımıza sıfır konut teslimlerinde; 150 m2’ye kadar yüzde 8, bu m2’yi aşan kısma ise yüzde 18 KDV uygulanıyor. Yabancılar ise parayı döviz olarak yurda getirmeleri şartıyla KDV’den istisna tutuluyor. Yabancılar bu avantajla yüksek alım yapıyor ve konut fiyatlarını yukarıya çekiyor.”

“Depremler ve milyonlarca evsiz ülkesinde, vatandaşına hakaret eden sistem kurdular. Böyle rezil, böyle kepaze bir sistem. Biz gelince yabancıya konut satışını 5 yıllığında engelleyeceğiz ve fiyatlar düşmeden yasak kalkmayacak. O kadar çok düzelteceğimiz şey var ki, tuz koktu tuz!”

📆 21 Şubat 2023 Salı 21:57   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir