MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » CHP’li belediye başkanları Ümraniye Dayanışma Hattı kurdu
CHP’li belediye başkanları Ümraniye Dayanışma Hattı kurdu

“Ümraniye’de tüm yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya hazırız”

CHP’li belediye başkanları, Ümraniye Belediyesi’nde AKP’li meclis üyelerinin sosyal yardımların dağıtımıyla ilgili parti ayrımı gözettiklerini itiraf etmesi sonrası tüm vatandaşların ihtiyaçlarına yanıt vermek için Ümraniye Dayanışma Hattı kurduklarını açıkladı. CHP’li Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir belediye başkanları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında “Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz” ifadeleri kullanıldı.

Ümraniye Belediyesi’nin Koronavirüs salgını önlemleri kapsamında ilçedeki vatandaşlara dağıtacağı yardımlar için oluşturulan listeye CHP’li meclis üyelerinin verdiği isimlerin de eklenmesine AKP’li üyeler skandal bir tepki vermişti. AKP’li meclis üyeleri, CHP’li meclis üyelerinin de bulunduğu WhatsApp grubundan “Biz neden CHP’lilerin belirlediği isimlere yardımda bulunuyoruz? Herkes kendi fakirine kendi yardım etsin” diye yazdı. AKP’li meclis üyelerinin Ümraniye’de sosyal yardımların dağıtımıyla ilgili parti ayrımı gözettiklerini açıkça itiraf etmesi sonrası CHP’li belediyeler harekete geçti.

İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan CHP’li Kadıköy, Maltepe, Kartal ve Ataşehir Belediyeleri, Ümraniye Belediyesi AKP Meclis Grubu’na tepki göstererek Ümraniye’deki tüm ihtiyaç sahiplerine yardım etmeye hazır olduklarını açıkladı. CHP’li belediye başkanları tarafından yapılan ortak basın açıklamasında Ümraniye’de ihtiyacı olan tüm vatandaşların taleplerini iletebilmelerim için Ümraniye Dayanışma Hattı kurulduğu belirtildi. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdıl Dara Odabaşı, Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç, Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Yaşadığımız zor günleri, birlikte atlatmaya çalıştığımız bu günlerde, merkezi yönetimin muhalefet belediyeleri üzerindeki yardım baskısı sürerken, İstanbul Ümraniye’de yaşanan ‘bizden olmayanlara yardım vermeyelim’ zihniyeti, bizleri ziyadesiyle üzmüştür.

Bizler, şimdiye kadar, din, dil, ırk, mezhep, siyasi kimlik ayrımı yapmadan, dayanışma içinde olan, eşit yurttaşlık ilkesini benimsemiş, cumhuriyet halk partili belediyeler olarak Ümraniye’de, ihtiyacı olan bütün yurttaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamaya ve bu zor günleri birlikte, dayanışmayla atlatmaya hazır olduğumuzu ifade etmek isteriz.

Halkın belediyelerinin, emeğiyle, vergisiyle, varlığıyla kentlerimizi var eden yurttaşlarının yanında olduğunu bildiririz. İnsani görevimizi yapıyoruz. Taleplerinizi, 0530 168 60 44 numaralı Ümraniye Dayanışma Hattı’na iletebilirsiniz.

📆 30 Nisan 2020 Perşembe 19:56   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir