MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Kartal, Manşet, Toplum » Çizgi Kitap Kahramanı ŞAKRAK Kartallı Çocuklarla Buluştu
Çizgi Kitap Kahramanı ŞAKRAK Kartallı Çocuklarla Buluştu

Kartal Belediyesi, pandeminin getirmiş olduğu psikolojk etkilere destek vermek amacıyla ilçede Covid-19 geçirmiş bireylerde stresi azaltmaya ve yaşam kalitesini artırmaya yönelik bir grup terapisi başlatıyor.

Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yürütülecek grup terapileri ile tüm dünyayı etkisine alan Covid-19 pandemisinin psikolojik etkileri dayanışma ile aşılacak. Kartal Belediyesi  ve Koç Üniversitesi işbirliği ile Covid-19 geçirmiş bireylerde stresi azaltmaya ve yaşam kalitesinin arttırmaya yönelik başlatılacak olan grup terapileri çevrimiçi olarak gerçekleştirilecek.

Pandemi süreci devam ederken özelikle Covid-19 geçirmiş bireylerde sıklıkla rastlanan uyku bozukluğu, depresyon, kaygı, stres seviyesinin yükselmesi gibi sorunların artmasıyla birlikte grup terapisi ile enfeksiyonun psikolojik etkilerinin dayanışma ile aşılması hedefleniyor.

Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ceren Acartürk tarafından yürütülecek program Covid-19 enfeksiyonu geçirmiş bireylere yönelik olarak çevrimiçi gerçekleştirecek ve haftada 2 gün  (Pazartesi ve Cuma günleri 20.00-22.00 saatleri arasında) toplamda 8 seans şeklinde yapılacak.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt için 0 216 280 64 06 numaralı telefondan Kadın Danışma Merkezini arayabilirsiniz.

📆 12 Aralık 2021 Pazar 20:35   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir