MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, Manşet, Toplum » Cumhurbaşkanı Erdoğan Balık Av Sezonunu Beykoz’dan Açtı
Cumhurbaşkanı Erdoğan Balık Av Sezonunu Beykoz’dan Açtı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, av yasağının sona ermesi dolayısıyla Poyrazköy Limanı’nda düzenlenen törene katılarak “2023-2024 Su Ürünleri Avcılık Sezonu” nun açılışını yaptı.

1 Eylül itibariyle başlayan yeni sezon açılışında Poyrazköy Limanı’nda balıkçı ve vatandaşlara hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bindiği tekenin telsizinden, ilk seferlerine çıkan balıkçılara seslenerek: “Değerli kardeşlerim ‘Vira bismillah’ dedik. Bu balık sezonumuz sizler için, milletimiz için bol bereketli olsun inşallah. Ya Allah, bismillah” dedi.

Uğur Işılak Konseri, horon ve dualarla yapılan yeni sezon açılışına, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yanı sıra TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve AK Parti İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç katıldı.

Başkan Erdoğan, açılışındaki konuşmasına, alandaki katılımcıları günün bu saatinde Beykoz’da iç içe, birlik, beraberlik, kardeşlik içerisinde görmenin kendisini çok mutlu ettiğini söyleyerek başladı.

Balıkçılara 60 bin TL’ye Kadar Destek Müjdesi

Su ürünleri av sezonunun açılışı vesilesiyle bir arada olduklarını anımsatan Erdoğan, 4,5 aylık hasretin bugün sona erdiğini, Marmara, Karadeniz ve Ege Denizi’nde gırgır ve trol yöntemiyle avcılık yapacak balıkçıların ağlarının mavi sularla buluştuğunu dile getirerek denizden ağların hep dolu çıkmasını Allah’tan niyaz ettiğini belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, balıkçılık sektörünü ÖTV’siz yakıttan, indirimli krediye her alanda desteklerini vurgulayarak, özellikle deprem bölgesindeki balıkçılara yönelik 3 bin 500 ila 60 bin TL arasında desteğin yarından itibaren hesaplara yatırılacağını müjdeledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: “Denizlerde Sürdürülebilirliği Sağlamak Hepimizin Görevidir”

Her yaştan insan için balığın yeri doldurulamaz bir besin kaynağı olduğunu vurgulayan Erdoğan: “Denizlerde sürdürülebilirliği sağlamak hepimizin görevidir. Tabiat hatayı ve ihmalkâr davranmayı asla affetmez. Biz denizlerimize ne kadar sahip çıkarsak, denizlerimiz de bize sahip çıkar. Denizlerimize ne kadar ihtimam gösterirsek, denizlerimiz de balığıyla ve diğer ürünleriyle bizlere hizmet eder.” şeklinde konuştu ve vatandaşların sağlıklı ve güvenilir bir şekilde balık tüketmesi için denetimleri daha da artıracaklarını söyledi.

Açılışta Tarım ve Orman Bakanlığı ile Beykoz Belediyesine teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karadeniz ve Marmara Denizi’ne özgü kalkan, yerli somon, levrek ve çipura balıklarının yavrularını denize bırakarak balıklandırma yaptı.

Başkan Murat Aydın: “Hayırlı ve Bereketli Bir Sezon Diliyorum”

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a törene iştiraki için teşekkür ederek, denize açılan balıkçılara hayırlı ve bol bereketli bir sezon temenni etti.

📆 08 Eylül 2023 Cuma 15:10   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir