MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet, Toplum » DENES KURSLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR
DENES KURSLARINDA EĞİTİMLER DEVAM EDİYOR

Çekmeköylü gençler Deneysel Eğitim Sistemi (DENES) projesi ile geleceğe hazırlanıyorlar.

Çekmeköylü gençlerin eğitimlerine, ilgi alanları ve yeteneklerine katkı sağlamak amacıyla hazırlanan DENES (Deneysel Eğitim Sistemi) projesi ile binlerce genç her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli alanlarda eğitimler alıyorlar.

Bu proje kapsamında çeşitli yaş grubundaki öğrencilere Hobi Kulüpleri’nde;  Ahşap ve Epoksi ile Drama, Deneyimsel Öğrenme Atölyeleri’nde; Bilişsel Becerileri geliştirme, Türkçe / Edebiyat Paragraf Okur Yazarlık, Sayısal Okur Yazarlık ve  İngilizce Okumaları Dersleri,  Bilim ve Teknoloji Kulübü’nde;  Kodlama ve Robotik Yazılım Geliştirme, Kültür Sanat Atölyes’nde; Şiir ve Edebiyat, sinema ve sosyal medya eğitimleri veriliyor.

 Böylece öğrenciler ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih ettikleri atölye ve kulüplerde deneyerek, uygulayarak, yaşayarak öğrenip ve öğrendiklerini hayat pratiğine aktarabiliyorlar. Bu projeyle gençlerin ince ve kaba motor becerilerini geliştirmek, kreatif ürünler tasarlamalarını sağlamak, bilgiyi deneyerek yaparak öğrenmelerini sağlamak ve farklı yeteneklerini keşfetmeleri amaçlanıyor. Şubat 2020’de yüz yüze başlayan eğitimler yaklaşık 3 yıldır aralıksız şekilde devam ediyor.

 

📆 23 Aralık 2022 Cuma 15:54   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir