MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » E ATIK GÜNÜ’NDE DİKKAT ÇEKİLDİ
E ATIK GÜNÜ’NDE DİKKAT ÇEKİLDİ

Ataşehir Belediyesi hazırladığı iki etkinlikle 14 Ekim Uluslararası E-atık Günü’ne dikkat çekti.

Çocuklar için yapılan “E-Atık İnceleme ve Sökme Atölyesi” Palladium AVM’de,  “Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız!” projesine farkındalık yaratmak için gerçekleştirilen etkinlik ise İçerenköy CarrefourSa’da yapıldı.

E-Atık İnceleme ve Sökme Atölyesi’nde, elektrikli ve elektronik atıkları eğitim materyali olarak kullanıp çocuklara cihazların nasıl çalıştıkları gösterildi ve atık haline gelindiğinde neler yapılması gerektiği anlatıldı.   

E-atık Günü dolayısıyla, geçtiğimiz Şubat ayında başlayan “Otizmin Farkındayız, Geri Dönüşümle Yanınızdayız!” projesine farkındalık yaratmak için de bir stant açıldı ve elektronik atıklardan yapılmış tablolar sergilendi.

Etkinliklere katılarak vatandaşlara bilgilendirme yapan Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ayten Kartal, “14 Ekim Uluslararası E-atık Günü kapsamında farkındalık yaratmak amacıyla çalışmalar yaptık. Proje ortaklarımızla birlikte başlattığımız e- atık çalışmamızla, elektrikli ve elektronik atıkları topluyoruz ve elde ettiğimiz geliri otizmli çocuklara bağışlıyoruz. Bu kampanyaya her vatandaşımızın destek olmasını rica ediyorum” dedi.

📆 14 Ekim 2019 Pazartesi 20:41   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir