MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Ekonomi, GÜNDEM, İSTANBUL, Manşet, Toplum, ÜSKÜDAR » “EMEKLİLERE PAZAR ALIŞVERİŞİ DESTEĞİ” BAŞVURULARI 31 MAYIS’A KADAR UZATILDI
“EMEKLİLERE PAZAR ALIŞVERİŞİ DESTEĞİ” BAŞVURULARI 31 MAYIS’A KADAR UZATILDI

Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş’ın, seçim vaatleri arasında yer alan ilçe emeklilerine 5 bin liralık “Pazar Alışverişi Desteği Projesi”ne başvurular 31 Mayıs tarihine kadar uzatıldı.

31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçim Dönemi’nde belediye kaynaklarını sadece Üsküdarlıların gerçek ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunmak için şeffaf bir şekilde kullanma sözü veren Başkan Sinem Dedetaş’ın Üsküdarlı emekliler için başlattığı pazar alışverişi desteği başvuruları devam ediyor.

Emekliler bizzat belediyeye gelerek Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü’nden ya da internet sitesi üzerinden başvurularını yapabiliyor.

Başvurular 31 Mayıs Cuma günü saat 17.00’ye kadar kabul edilecek.

Başvuru Esnasında Teslim Edilecek Belgeler

Başvuru yapacak emekliler yanlarında nüfus cüzdanı fotokopisi, e-Devlet üzerinden alınan “İkametgah”, “Tapu Bilgileri Sorgulama”, “Adıma Tescilli Araç Sorgulama”, “Emekli Aylık Bilgisi” belgelerini beyan etmesi ve iletişim bilgilerini bildirmesi gerekiyor.

Destekten kişi başı geliri bir asgari ücretin 3’te birinden az olan hanelerde yaşayan 60 yaş ve üzeri emekliler yararlanabilecek.

📆 27 Mayıs 2024 Pazartesi 11:29   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir