MENÜ ☰
Eksper Haber » ataşehir, GÜNDEM, Manşet » ENGEL TANIMAYAN YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER
ENGEL TANIMAYAN YETENEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Ataşehir Belediyesi Engelli Merkezi’nin Dünya Engelliler Günü kapsamında hazırladığı gösteri neşeli anlara sahne oldu.

Engelli Merkezi’nde ritim, dans, koro ve halk oyunları eğitimleri alan engelliler, Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde yapılan gösterilerle yeteneklerini sergiledi.

Etkinliği Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar ve engelli aileleri izledi.

Etkinlik Yoga Terapi Eğitmeni Funda Çakaroğlu tarafından yapılan “Engelsiz Yoga” meditasyonuyla başladı.  

Ardından bir konuşma yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, “Ataşehir Belediyesi olarak yüreklerdeki ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Unutmayalım ki çok sayıda lider, bilim ve sanat insanı fiziki engellerine rağmen tarihin akışını değiştirmeyi başarmıştır. Engelli vatandaşlarımızın da geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üretken insanlar olabilmeleri için, her türlü olanaklardan yararlanabilmelerine fırsat vermek, biz yöneticilere düşen görevdir. Gözümüzü ve gönlümüzü kapatıp, ülkemizde milyonlarca engelli vatandaş olduğunu unutmamalıyız. Ataşehir Belediyesi olarak engellilerin önündeki tüm engellerin kaldırılması ve sosyal yaşamın içerisinde bulunabilmeleri için 10 yıldır çalışıyoruz” dedi.

Etkinliğin sonunda Avukat Turgay Özcan ise örnek yaşam hikâyesinde; engelli olarak yaşamını, engelinin hiçbir şeye engel olmadığını ve  iş hayatındaki yükselişini anlattı.

📆 09 Aralık 2019 Pazartesi 22:12   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir