MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, Manşet, pendik » Engellilere “Her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.
Engellilere “Her zaman yanınızdayız” mesajı verdi.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla önce Beşiktaşlı futbolcularla birlikteAmpute Futbol Maçını izleyen ardından da Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde engellilerle bir araya gelen Başkan Ahmet Cin: “Her zaman bilin ki başımızın üzerinde yeriniz var.” dedi

Pendik Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde kutlama programı düzenledi. Programda her yıl olduğu gibi engelliler özel olarak hazırladıkları şovlarla yeteneklerini gösterme fırsatı buldu. Özellikle Engelsiz Yaşam Merkezi Ritim Grubu’nun gösterisi konuklardan büyük alkış aldı. Etkinlikte hayat hikayelerini anlatan Tekerlekli Basketbol Oyuncuları Tuğrul Güngörmedi ve Rabia Akyürek ile Otizmli Rabia Aytek’in hayat hikayelerini anlatan video izleyenleri duygulandırdı. Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nin girişinde ise mini bir sergi düzenlendi. Sergide başta Engelsiz Atölye’den olmak üzere farklı kurumlardan gelen engellilere ait el sanatları ve oyuncaklar yer aldı.

Başkan Ahmet Cin: “Sizler Allah’ın bize emanetlerisiniz”

Belediye Başkanı Ahmet Cin, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel düzenlenen programda engelliler ve aileleriyle sohbet ederek dilek ve sıkıntılarını dinledi. Programda duygusal bir konuşma yapan Başkan Ahmet Cin: “Bu özel günü bir güne sığdırmak mümkün değil. 365 gün kutlamak lazım. Sizler Allah’ın bize emanetlerisiniz. Engelli olmak kimsenin kendi isteğiyle değil. Bunun farkındayız.Tüm sosyal ve kültürel faaliyetlerinizi kolaylaştırmak adına çaba gösteriyoruz. Her zaman bilin ki başımızın üzerinde yeriniz var.” dedi.

Özel maçta Beşiktaşlı futbolcular da oynadı

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen bir diğer etkinlik Pendikspor Ampute Futbol Takımı ile Pendikspor A Takımı’nın özel maçı oldu. “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yok” sloganıyla 100. Yıl Parkı Sahası`nda oynanan maça Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin, Beşiktaş ve A Milli Takım Futbolcuları Tolga Zengin, Gökhan Gönül, Necip Uysal, Dorukhan Toköz ve çok sayıda sporsever katıldı. Pendik Belediyesi Tekerlekli Sandalye Takımı`nın karşılaşmayı izlediği karşılamanın başlama vuruşunu Başkan Ahmet Cin’le birlikte Beşiktaşlı futbolcular yaptı. Başkan Ahmet Cin, karşılaşmayı beraber izledikleri Beşiktaşlı futbolculara Engelsiz Atölye tarafından o güne özel üretilen hediye takdim etti.

Hayatın her anında engellilerin yanlarında olduklarını dile getiren Belediye Başkanı Ahmet Cin, mutluluğu ve hüznü hayatın her anını engellilerle paylaştıklarını belirtti. Dostluk içerisinde geçen karşılaşma sonunda Başkan Ahmet Cin futbolcuları tek tek tebrik etti.

img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img
img

04 Aralık 2019
📆 04 Aralık 2019 Çarşamba 22:42   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir