MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » Fatih Terim’den sosyal medyada kendisine hakaret edenlere suç duyurusu
Fatih Terim’den sosyal medyada kendisine hakaret edenlere suç duyurusu

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, corona virüs testinin pozitif çıktığını açıklamasının ardından Twitter üzerinden kendisine hakaret içerikli ifadeler kullanan kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.

12:02 – 3 Nisan 2020HaberlerFutbol

REKLAM

HABERİN DEVAMI

Hayati ARIGAN/İSTANBUL – Corona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından bir süre hastanede tedavi gören Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hastalığı sosyal medya üzerinden kendisine yönelik hakaret içerikli paylaşımlar yapan 3 Twitter kullanıcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde, Terim’in 23 Mart’ta corona virüsü hastalığına yakalandığını duyurmasının ardından üç twitter kullanıcısının ayrı ayrı yaptığı paylaşımlarında itibar ve saygınlığının zedelendiği, küfür edildiği ve terör örgütleriyle bağlantılı olduğu yönünde iftira atıldığı belirtildi.

Dilekçede, “@ErtuğrulSaritas twitter hesaplı kullanıcının Samsun’un İlkadım ilçesinde ikamet ettiği belirtilerek, Terim’in Coronavirus hastalığına yakalandığını duyurduktan sonra kendi görüntülerinin bulunduğu bir video yayınlayarak “… bugün aldığımız bir habere göre Fatih Terim coronavirus olmuş ( kahkaha atıyor) Allah’ın işte sopası yok. Bunun şerefine içiyoruz…” şeklinde şarap içerek açıklama yaptığı belirtildi.

Tamam sakinim (@Themanyedek) twitter hesaplı kullanıcının “… Fatih Terim denen G…. layığını bulmuş.. beter olsun … sülüğü…” şeklinde paylaşımda bulunduğu, Haddini BiL ( @hesapVer4) twitter hesaplı kullanıcının ise Terim’i terör örgütleri ile bağlantısı olduğunu ileri sürerek, “şaibeci, terörist vatanhaini, dolapci biri dünyaya bir daha gelmez. O.. çocuğu seni…” şeklinde paylaşımda bulunduğu belirtildi.

Avukat Rezan Epözdemir şüphelilerin “Alenen Hakaret”, “iftira” ve “Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama” suçlarından yargılanmalarını istendi.

📆 03 Nisan 2020 Cuma 18:28   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir