MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Hafta sonu bakkal ve marketler açık olacak mı? Bakkal, market ve kasaplar hafta sonu açık mı?
Hafta sonu bakkal ve marketler açık olacak mı? Bakkal, market ve kasaplar hafta sonu açık mı?

Hafta sonu bakkal ve marketler açık olacak mı? Bakkal, market ve kasaplar hafta sonu açık mı?

Son dakika açıklamasıyla bu hafta sonu da sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacağı bildirildi. İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede bakkal ve marketlerin çalışma saatleri de paylaşıldı. Peki hafta sonu bakkal, market, manav ve kasaplar açık olacak mı?

00:38 – 5 Haziran 2020HaberlerGündem

Hafta sonu bakkal ve marketler açık olacak mı? Bakkal, market ve kasaplar hafta sonu açık mı?

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasına göre, hafta sonu sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Bu gelişmenin ardından bakkal, market, manav, kasap ve kuruyemişçilerin çalışma saatleri de belli oldu. İşte hafta sonu bakkal ve marketlerin çalışma saatleri…

HAFTA SONU BAKKAL VE MARKETLER AÇIK MI?

Sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 05.06.2020 Cuma günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler saat 23.00’a kadar faaliyetlerine devam edebileceklerdir.

Kısıtlamanın olduğu 06.06.2020 Cumartesi günü market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında faaliyet gösterebilecek, vatandaşlarımız (65 yaş ve üzeri ile 18 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere) zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla (engelli vatandaşlarımız hariç) ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilere gidip gelebilecektir. Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere/adrese servis şeklinde de satış yapabileceklerdir.

 06.06.2020 Cumartesi ve 07.06.2020 Pazar günleri ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri, ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacaktır. (Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilir.)

06.06.2020 Cumartesi ve 07.06.2020 Pazar günleri vatandaşlarımızın dışarı çıkamadığı saatlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve/adrese servis şeklinde satış yapabileceklerdir.

📆 05 Haziran 2020 Cuma 01:34   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir