MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » “Herşey Çocuklar Gülsün Diye “
“Herşey Çocuklar Gülsün Diye “

Coronavirüs (Covid-19)Virüsü Dünya’da olduğu kadar Ülkemizde de olumsuz etkilerini sürdürmeye devam ediyor.


Sağlık Bakanlığı ve İç İşleri Bakanlığının aldığı önlem tedbirleri doğrultusunda bir çok işyeri ve Kamu kuruluşu mesai saatlerinde ve personel sayısında değişiklikler yaptı.


Bu durum evde kalan vatandaşlarımızın bir çok yetenekli yönünü ortaya çıkardı.
Kimi vatandaşımız mutfakta ne kadar yetenekli olduğunu,kimi vatandaşımız resim çizebildiğini kimi vatandaşımız ev işlerini ve tadilat işlerini becerebildiğini gördü.


Çoğu insanımız günlük hayatlarında aslında kendi mesleklerini yapmadıkları için çalıştıkları işyerlerinden izine ayrılınca evde kaldıkları dönemde ne kadar iyi bir aşçı olduklarını,ne kadar iyi bir marangoz olduklarını, terzi , tesisatçı,berber vs vs gibi mesleklerde ne kadar iyi olduklarını gördüler ve bu yöndeki yeteneklerini dahada geliştirme imkanı buldular.


Kartal Belediyesi Personellerinden Belgin Taş’ da bu dönemde evinde kalan vatandaşlarımızdan. Aslında Moda tasarım ve Sitilislik bölümü mezunu olan Belgin Taş günlük hayatında Kartal Belediyesinde çalışıyor.


Karantina günlerinde evinde olan Taş, aslında mesleği olan Moda Tasarım ve Sitilistlik becerisini Çocukları sevindirmek yönünde kullanmaya karar vermiş ve “ Çocuklar gülsün diye “ isimli bir proje başlatarak düşüncesini hayata geçirmiş.


Belgin Taş evinde kendi çapında oluşturduğu küçük atelyesinde hiç bir maddi beklentisi olmadan hatta cebinden para harcayarak, çevresinde ulaşabildiği 1 -7 yaş aralığında ki erkek çocuklarına papyon, kız çocuklarına da tütü etek dikerek onları mutlu ediyor.

Belgin Taş’ın bu anlamlı projesi etrafta duyulmaya başlayınca siparişler istekler artmaya başlamış.


Kendi evinde oluşturduğu küçük atölyesin de , cebinden para harcayarak çocukları mutlu etmeye çalışan duyarlı arkadaşımızı alkışlıyoruz fakat, ister istemez kulaktan kulağa yayılan bu güzel olay Belgin Taş’a maddi açıdan zarar verirse yapılan bu güzelliğin bir anlamı kalmaz.


Bizim nacizane tavsiyemiz, Kartal Belediyesinin yada ilçemizde bulunan STK ve Derneklerin bu duyarlı projeye destek olmaları ve Önümüzdeki Bayram için ”Çocuklar Gülsün” diye yola çıkan bu güzel projeye sahip çıkmalarıdır.


Teşekkürler duyarlı güzel insan, seni sonuna kadar yerel basın olarak destekliyor ve biliyoruz ki “ Çocukları iyi birer insan yapmanın en iyi yolu onları mutlu etmektir “


Her şey – Çocuklar Gülsün Diye –

İNSTAGRAM:belgin_tas

tasbelgin@hotmail.com

Galeri

📆 08 Mayıs 2020 Cuma 00:11   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir