MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Büyükşehir belediyesi, Manşet » İBB PETSONEL ALIMI İÇİN İLAN YAYINLADI
İBB PETSONEL ALIMI İÇİN İLAN YAYINLADI

İstanbul Büyükşehir Belediyesi yeni iş ilanları yayımladı. 9 farklı kadro ile personel alımı yapılacak ve başvurular 10 gün sürecek. işte o pozisyonlar.

Az önce yayımlanmış olan ilanlara göre İstanbul Büyükşehir Belediyesi ( İBB ) bünyesindeki personel eksikliğini karşılamak üzere farklı pozisyonlarda personel alımı yapacağını ilan etti. Yayımlanmış olan ilanlara göre alımlar en az ilköğretim mezunu kapsamında yapılacak. İşin Olsa Ekibi olarak sizlere bu haberimizde İBB yeni yayımladığı iş ilanları ve ilanların detayları hakkında bilgiler vereceğiz.

ALIM YAPILACAK POZİSYONLAR NEDİR?

İstanbul İBB 9 farklı kadrıya personel alımı yapacağını belirtti. Kasım ayının ilk günü’de 9 farklı kadro ile personel alımı yapacağını belirten İBB bugün ( 07 Kasım 2019 ) itibari ile 9 farklı kadroya personel alımı yapacağını belirtti. Bu kapsamda yenş yayımlanmış olan personel alımı kadroları şöyledir.

  1. En Az İlköğretim mezunu İşçi,
  2. Engelli İşçi,
  3. İlköğretim mezunu Şoför,
  4. En Az Lise mezunu Binek Araç Şoförü,
  5. Lisans Mezunu Uzman Psikolog,
  6. En Az İlköğretim mezunu Yardımcı Personel,
  7. Özel Eğitim Eğitmeni
  8. En Az İlköğretim Mezunu Kuaför,
  9. En Az İlköğretim Mezunu Hasta Bakıcı Ve bakım Personeli

BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

istanbul Büyükşehir Belediyesi 9 farklı kadro için adaylardan farklı nitelikler talep edecek. Ancak adaylardan aranan genel nitelikler ise, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, Sağlık açısından görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak, İlköğretim, Lise, Ön Lisans veya Lisans mezunu olmak, Erkek adaylar için askerliğini yapmış veya askerlik ile ilgisi olmamak gibi gene lnitelikler aranacak.

ADAYLARDAN ARANAN ÖZEL ŞARTLAR:

İBB yukarıdaki niteliklerle birlikte adaylardan özel olarak aşağıdaki şartları arıyacak. İşte pozisyonuna göre adaylardan aranan özel nitelikler:

Hasta Bakıcı ve Bakım Personeli: Tercihen Hasta ve Yaşlı Bakımı Sertifikasına sahip,Ataşehir ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

Kuaför: Kuaförlük belgesine sahip ve deneyimli, Tercihen B Sınıfı ehliyete sahip , Avrupa Yakası için; Beyoğlu ve çevre ilçelerinde ikamet eden, Anadolu Yakası için; Kadıköy ve çevre ilçelerinde ikamet eden adaylar alınacak.Özel Eğitim Eğitmeni: Üniversitelerin Özel Eğitim Alan Öğretmenliği bölümlerinden mezun, İstanbul Anadolu Yakası için; Beyoğlu, Bağcılar, Bayrampaşa, Esenyurt ,Fatih,Sultangazi ve çevre ilçelerinde ikamet eden, İstanbul Anadolu Yakası için; Ümraniye, Kadıköy, Sancaktepe ,Sultanbeyli, Şile ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

Yardımcı Personel: Avrupa Yakası için; Kasımpaşa ve çevre ilçelerinde ikamet eden, Anadolu Yakası için; Ümraniye, Şile ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

Uzman Psikolog: Üniversitelerin lisans düzeyindeki Psikoloji bölümlerinden mezun, İstanbul Yakası’nda ikamet eden.

Binek Araç Şoförü: En az lise mezunu, B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve en az 3 yıldır aktif olarak araç kullanabilen.

Şoför: B sınıfı sürücü ehliyetine sahip ve aktif olarak araç kullanabilen, SRC ve Psikoteknik belgelerine sahip,  İstanbul Avrupa Yakası için; Avcılar, Beylikdüzü, Esenyurt, Küçükçekmece , Eyüp, Alibeyköy, Kağıthane, Gaziosmanpaşa, Sultangazi, Şişli ve çevre ilçelerinde ikamet eden, Anadolu Yakası için; Kartal, Maltepe ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

Engelli İşçi: %40 ve üzeri engelli raporuna sahip,İstanbul Avrupa Yakası için; Büyükçekmece ve çevre ilçelerinde ikamet eden, İstanbul Anadolu Yakası için; Ümraniye ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

İşçi: İstanbul Avrupa Yakası için; Büyükçekmece ve çevre ilçelerinde ikamet eden, İstanbul Anadolu Yakası için; Ümraniye ve çevre ilçelerinde ikamet eden.

BAŞVURULAR:

İstanbul Büyükşehir Belediyesine personel alımı başvuruları Elektronik ortamda İBB kariyer adresi üzerinden yapılacaktır. Söz konusu yukarıdaki pozisyonlar için ilanlar 07 kasım 2019 tarihi ile yayımlanmış ve başvuru süreci başlamıştır. Adaylara başvuru için 10 günlük süre verilmiş olup adaylar başvurularını en geç 17 Kasım 2019 tarihine kadar gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

BAŞVURU ADRESİ: https://kariyer.ibb.istanbul/Ilan/Ilanlar

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz

📆 08 Kasım 2019 Cuma 08:54   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir