MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Büyükşehir belediyesi, Manşet, Toplum » İBB’NİN 13 YAŞINDAKİ YILDIZI BERKİN KUTLU, GÖZÜNÜ 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARI’NA DİKTİ
İBB’NİN 13 YAŞINDAKİ YILDIZI BERKİN KUTLU, GÖZÜNÜ 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARI’NA DİKTİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü’nün 13 yaşındaki paralimpik yüzücüsü Koral Berkin Kutlu, 2019 Avrupa Gençlik Oyunları’nda gümüş madalya kazandı. Avrupa Şampiyonası’nda yarışan en küçük sporcu olan Kutlu’nun yeni hedefi 2020 Tokyo Olimpiyatları’na katılmak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin paralimpik yüzücüsü Koral Berkin Kutlu, henüz 13 yaşında olmasına rağmen tarih yazmaya devam ediyor. Bir kolu ve bir bacağı olmayan ancak; çalışma azmi ile Finlandiya’nın Pajulahti kentinde düzenlenen 2019 Avrupa Gençlik Oyunları’na katılma hakkı kazanan “en genç sporcu” olarak tarihe geçen Kutlu, 50 metre kelebek yarışlarında 48.08’lik derecesiyle gümüş madalyayı da boynuna taktı. 

LONDRA’DAKİ DÜNYA ŞAMPİYONASI’NA KATILACAK
Türkiye’yi temsil ettiği yüzme branşında Avrupa ikinciliğini elde edere büyük gurur yaşatan Berkin Kutlu, bu başarısıyla 9-15 Eylül tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek Dünya Paralimpik Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Kutlu’nun yeni hedefi ise Tokyo 2020 Paralimpik Olimpiyat Oyunları’na katılmak. 

YÜZMEYE 9 YAŞINDA BAŞLADI
Yüzme sporuna 9 yaşında başlayan Koral Berkin Kutlu, genç yaşına rağmen uluslararası arenada birçok madalya kazandı. İBB’nin genç yıldızı, Belarus Açık Paralimpik Şampiyonası’nda 50 metre kelebekte üçüncülük, 50 metre serbestte ikincilik ve 100 metre serbestte üçüncülük, Paralimpik Dünya Serisi 6 Ayak Yarışları’nda ise 50 metre kelebekte ikincilik başarılarını elde etmişti.

GÜNCEL HABERLER

İMAMOĞLU, İBB BAŞKANI SIFATIYLA İLK NİKAHINI KIYDIKILIÇDAROĞLU VE İMAMOĞLU ÇATALCA’DAKILIÇDAROĞLU: “EKREM BAŞKAN İSTANBUL’UN RANTINA DEĞİL SORUNLARINA TALİP OLDU”CHP GENEL BAŞKANI KEMAL KILIÇDAROĞLU BAŞKAN İMAMOĞLU’NU MAKAMINDA ZİYARET ETTİEKREM İMAMOĞLU: İSTANBUL’U VE TÜRKİYE’Yİ DÜNYANIN EN GÜZEL ŞEHRİ VE ÜLKESİ YAPMAK İÇİN BİRLİKTE YOLA ÇIKALIMGEDİKPAŞA KATLI OTOPARKI’NDA YENİLEME ÇALIŞMASI EN KISA SÜREDE BAŞLAYACAKTÜSİAD’DAN İMAMOĞLU’NA TEBRİK ZİYARETİİMAMOĞLU: HEPİMİZ İSTANBULLUYUZ! BARTHOLOMEOS: GÜZEL ŞEYLER OLACAK!İBB’NİN 13 YAŞINDAKİ YILDIZI BERKİN KUTLU, GÖZÜNÜ 2020 TOKYO PARALİMPİK OYUNLARI’NA DİKTİTUNCELİ’DE MUNZUR NEHRİ’NE DÜŞEN GENCİN CANSIZ BEDENİNİ 19 GÜN SONRA İBB EKİPLERİ ÇIKARDIATHENA KARDEŞLER BAŞKAN İMAMOĞLU’NU ZİYARET ETTİİMAMOĞLU: “SİYASİ PARTİLERLE KURACAĞIMIZ ORTAK MASA DEMOKRASİ SÜRECİNE BÜYÜK KATKI SUNACAK”


📆 05 Temmuz 2019 Cuma 23:36   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir