MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, beykoz, GÜNDEM, Manşet » İngiliz Ustalar Beykoz’da Sanat Eğitimini İnceliyor
İngiliz Ustalar Beykoz’da Sanat Eğitimini İnceliyor

Beykoz Belediyesi’nin Erasmus + Yetişkin Eğitimi Programı kapsamında ortağı olduğu SMİLES Projesi için İngiltere TLC College’den ilçeye gelen eğitimciler Beykoz’daki çeşitli sanat merkezlerinde yetişkin eğitimini inceliyor. 

İngiltere’nin Wolverhampton Şehri’nde bulunan TLC College’ta görevli eğitimci ve yöneticilerden oluşan 10 kişilik grup, merkezde dezavantajlı bireylerin eğitim ve topluma entegrasyonuna yönelik çalışmalar yürütüyor.

Şehirde yetişkin eğitimi alanında aktif kurumlardan olan TLC College’in, 2021 yılındaki çalışmaları ve yürüttüğü etkinlikler dolaysıyla “Gönüllülük Alanında Kraliçe Hizmet Ödülü” bulunuyor. 

Beykoz Belediyesi ve TLC College’nin ortağı olduğu Studying Modern Informal Learning Education Systems (SMİLES) Projesi, AB üyesi ve aday ülkeler arasında yapılacak çalışma ziyaretleriyle yetişkin eğitimi model ve tekniklerinin yerinde incelenmesi ile bilgi ve tecrübe paylaşımını öngörüyor.

Baruthane Sanat Atölyeleri  

SMİLES Projesi kapsamında, 22-27 Kasım tarihleri arasında ilçede ağırlanacak olan katılımcılar, Beykoz Belediyesi’nin BEYSEM çatısı altında, tarihi ve doğal bir atmosferde ilçeye kazandırdığı Baruthane Sanat Merkezi’ndeki  atölyelere katılıyor.

Ahşap boyama, ebru, karakalem ve tezhip atölyelerinde ustalarla çalışmalar yapan ziyaretçiler geleneksel el sanatlarını deneyimleme fırsatı bulurken, yetişkinlere yönelik eğitim teknikleri hakkında yetkililerden bilgi alıyor.

Riva’da Okçuluk Eğitimi

Proje kapsamında BEYSEM’deki atölyelerde geleneksel el sanatlarını öğrenmenin yanı sıra, Cam Ocağı Vakfı’nı ziyaret eden heyet burada Beykoz’un köklü camcılık tarihi ve ilçenin cam üretimi hakkında bilgi aldı.

Vakıfta ocağın başına geçerek sıcak cam, füzyon, cam boncuk yapan ziyaretçiler, çocuklar ve yetişkinlere yönelik eğitimlerin sürdüğü Beykoz Alibahadır Okçular Vakfı Mete Gazoz Tesisleri’nde ata sporu okçuluk eğitimi aldı. 

Beykoz’da kaldıkları süre boyunca ilçedeki çeşitli müzeler ve belediye hizmet noktalarını da ziyaret edecek olan katılımcılar, ilçenin zengin tarihi ve kültürele mirasıyla kent hizmetlerini yakından görme imkânı bulacak.

TLC College eğitmenleri, gelecek yıl ilçeye yeni bir çalışma ziyareti gerçekleştirerek deneyimlerini kendi kurumlarına aktaracak.Foto Galeri

📆 25 Kasım 2021 Perşembe 22:48   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir