MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet » İNOVATA’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
İNOVATA’DA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

Bireylerin ekonomiye katkı sağlama ve potansiyellerini ortaya koyma fırsatını veren girişimcilik konusu, özellikle son zamanlarda artan bir şekilde önem kazanmaya başladı.

Bu kapsamda girişimin desteklenmesi, teşvik edilmesi ve gelişiminde girişimcilik eğitiminin önemli bir unsur olması nedeniyle GOSB Teknopark, kendi şirketlerini kurmak için yolun başında olan girişimcileri bilgilendirmek amacıyla Ataşehir Belediyesi ve Gebze Teknik Üniversitesi iş birliğiyle “Değişim Çağında Girişimcilik” konulu eğitim programı düzenledi.

Ataşehir Belediyesi İnovasyon ve Girişimcilik Merkezi İnovata’da katılımcılara, “Girişimcilik Ne Değildir, Girişimcilikte Dikkat Edilmesi Gerekenler, Değişimi Yönetme, Modern İş Dünyası, Teknoloji, Pazar, Rekabet” konuları hakkında detaylı bilgiler, Gebze Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Inventor Ar-Ge şirketinin Kurucu Ortağı Tuğkan Arıcı tarafından verildi.

Verilen eğitimde özellikle bir girişimin başarılı olabilmesi için yapılması gerekenler ile sıklıkla yapılan hatalar üzerinde duruldu. Değişim çağında girişimcilik ise çevresel türbülans, pazar-teknoloji türbülansı ve rekabet yoğunluğu kavramları hakkında konuları ele alındı.

📆 17 Aralık 2022 Cumartesi 22:12   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir