MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Manşet, Toplum » İsviçreli Heyetten Beyoğlu Belediyesi’ne Nezaket Ziyareti
İsviçreli Heyetten Beyoğlu Belediyesi’ne Nezaket Ziyareti

Uluslararası Fossati kardeşler Konferansı kapsamında İstanbul’a gelen İsviçre Ticino Kanton Başkanı Manuele Bertoli ve heyeti, İsviçre Başkonsolosu Julien Thöni ve Müsteşar Tiziano Balmelli ile birlikte Beyoğlu Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu.

İsviçreli mimarlar Fossati kardeşler ile ilgili İstanbul’da uluslararası bir konferans düzenlendi. Konferansın ilk günü mimarisi 19. yüzyılın ilk yarısında Fossati tarafından yapılan İstanbul’daki Rus Sarayı’nda gerçekleştirilirken, ikinci gününe ise Galata’daki görkemli Sen Piyer Kilisesi ev sahipliği yaptı. Konferansa katılmak için İstanbul’a gelen İsviçre Ticino Kanton Başkanı Manuele Bertoli ve heyeti, İsviçre Başkonsolosu Julien Thöni ve Müsteşar Tiziano Balmelli ile birlikte Beyoğlu Belediyesine nezaket ziyaretinde bulundu. İsviçreli heyeti Beyoğlu Belediyesi Başkan Yardımcısı Kübra Gülal ağırladı.

KÜLTÜREL İŞBİRLİĞİ GÖRÜŞÜLDÜ
Beyoğlu Belediyesi’nin tarihi başkanlık binasında gerçekleştirilen görüşmede, Beyoğlu’nun mimarisi, çok kültürlülüğü, kültür ve turizmin merkezi oluşu ve Ticino Kanton ile olan benzerlikleri ele alındı. Ayrıca, Ticino Kantonu ile Beyoğlu arasındaki bağları güçlendirmesi konusunda yapılabilecek çalışmalarla ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu.

📆 08 Ekim 2021 Cuma 14:27   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir