MENÜ ☰
Eksper Haber » Manşet » İzmir’de avukatlar İzmir Barosu Yönetimine karşı ayağa kalktı: “O açıklamanızı geri çekin”
İzmir’de avukatlar İzmir Barosu Yönetimine karşı ayağa kalktı: “O açıklamanızı geri çekin”

Barış Pınarı Harekatı ile ilgili İzmir Barosunun yaptığı “Savaşa Son Verin” açıklamasına en güçlü grup olan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu tepki gösterdi. İzmir Adliyesi’ndeki şehit polis Fethi Sekin heykeli önünde açıklama yapan avukatlar, Barış Pınarı harekatını desteklediklerini açıkladılar. Cumhuriyetçi Avukatlar, Baro Yönetimi istifaya davet ettiler

İZMİR Barosu yönetiminin, TSK‘nın Suriye’nin kuzeyinde terör örgütü PKK/PYD’ye yönelik gerçekleştirdiği  ‘Barış Pınarı Harekatı‘nın durdurulmasını talep eden çağrısına, İzmir Barosunun en güçlü grubu olan Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu tepki gösterdi. Harekata destek verdiklerini belirten grup, İzmir Barosu’nu açıklamayı geri çekmeye davet etti.

Fethi Sekin’den de mi utanmadınız! İzmirli avukatlar ayaklanmayacak mı?

İzmir Adliyesi önünde bir araya gelen Cumhuriyetçi Avukatlar Grubu adına açıklamayı okuyan avukat Mustafa Çetin, Türk askerinin her zaman yanında olduklarını belirterek, şunları ifade etti:”Suriye’nin kuzeyinde emperyalist güçlerin desteğini alarak sınırlarınıza konuşlanan, Türk ulusunun ve Türkiye Cumhuriyeti’nin güvenliğine tehdit oluşturan PKK, YPG-PYD terör örgütlerine karşı başlatılan, uluslararası hukuka ve ulusal çıkarlarımıza uygun, meşru Barış Pınarı Harekatı’nı yürekten desteklediğimizi belirtiriz. Üzülerek görüyoruz ki tarihi süreç, doğrular, olaylar ve olgular bir kenara bırakılarak, gerek ülke dışında gerekse ülke içinde algı yaratılmaya çalışılıyor. Mensubu olduğumuz İzmir Barosu’nun, 11 Ekim’de yaptığı ‘savaşa son verin’ açıklamasını kabul etmemiz mümkün değildir. İzmir Barosu yönetiminin büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü hala anlayamadığı açıkça ortadadır. İzmir Barosu yönetim kurulunun açıklamasını şiddetle kınıyor, Barış Pınarı Harekatı’na zarar veren bu açıklamadan dönmeye davet ediyoruz.”

📆 16 Ekim 2019 Çarşamba 22:40   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir