MENÜ ☰
Eksper Haber » GÜNDEM, Kadıköy belediyesi, Manşet, Toplum » Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri
Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri

Kadıköylü Çocuklardan Yılbaşına Özel Caz Konseri 

Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin bu yıl 5’incisini düzenlediği Çocukça Caz Konseri Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşti. Merkezin 16 öğrencisinin sahne aldığı programda, öğrencilere piyanist Özgür Altan, müzisyen Oğuzhan Atar, körüklü çalgılar ustası Edward Aris ve trompet sanatçısı Ari Aris eşlik etti.

Kadıköy Belediyesi’nin çocukların sanat eğitimine destek vererek çok boyutlu düşünmelerine ve estetik duygularının gelişimine katkı sağlamak için hizmete açtığı Çocuk Sanat Merkezi öğrencileri, her yıl Aralık ayında yeni yılı müzikle karşılamak için “Çocukça Caz Konseri” veriyor. Geleneksel hale gelen konser bu yıl 29 Aralık Çarşamba günü Yeldeğirmeni Sanat’ta gerçekleşti.

Program Özgür Altan’ın piyanosu eşliğinde 2020 yılında aramızdan ayrılan piyanist, besteci Nicolay Kapustin’in Toccatina eseriyle ile başladı. Programda müzisyen Oğuzhan Atar’ın Kaupstin’in bilinen bazı parçalarının caz düzenlemeleri de öğrenciler tarafından seslendirildi. Kadıköy Belediyesi Çocuk Sanat Merkezi’nin 16 öğrencisinin öğretmenleriyle birlikte sahneye taşıdıkları eserler arasında Türk marşının caz versiyonu, caz müziğine damgasını vurmuş Swing Low parçasının 4 sesli acapella melodisi gibi eserler yer aldı.   Akordeon öğrencilerine, körüklü çalgılar ustası Edward Aris ve trompet sanatçısı Ari Aris eşlik etti. Yeldeğirmeni Sanat Merkezi’nin kendisine özgü akustik ortamında gerçekleşen konser izleyicilere keyifli bir akşam sundu.

Çocuk Sanat Merkezi, alanında uzman öğretmenlerle 3 yaşından 14 yaşına kadar öğrencilerin eğitim aldığı bir merkez. Merkez 2007 yılında enstrüman kursları ile başladığı yolculuğuna dans, bale, drama ve resim kurslarını da ekleyerek sanata duyarlı nesillerin yetişmesine katkı sağlıyor. Pandemi sürecinde çevrimiçi eğitim veren Çocuk Sanat Merkezi yeni eğitim öğretim döneminde yüz yüze eğitimlere başladı. 

📆 01 Ocak 2022 Cumartesi 16:26   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir