MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Kadına Şiddete Hayır,Sahalarda yankılandı
Kadına Şiddete Hayır,Sahalarda yankılandı

Kartal’da Atalar ve Petrol-İş Mahallesi kadınları 25 Kasın Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü öncesinde “Kadına Yönelik Şiddete Hayır” şiarıyla futbol maçı yaptılar.

Petrol-İş Mahallesi Muhtarı Ayten Aytür ile Atalar Mahallesi Muhtarı Erhan Gülmüş’ün örgütlediği süreç kadına karşı şiddete karşı güçlü bir ses oluşturdu.

Kadın futbolcular futbol etkinliğini şöyle değerlendirdiler:

Gazeteci ve kadın futbolcu Nuray Yılmaz “ Biz kadınlar şiddete hayır diyoruz”

Petrol-İş Mahallesi Muhtarı ve kadın futbolcu Ayten Aytür “ İki mahallenin muhtarı olarak böyle bir organizasyon yapmak istedik. Kadına yönelik şiddete karşı bir kampanya başlatmak istedik.

Kartal Belediyesi Meclis Üyesi Özlem Bulut ve kadın futbolcu; Kadına yönelik şiddete hayır demek için bir futbol maçı düzenlendi. Hayatında ayağı hiç futbol topuna değmemiş olan kadınlar bugün burada kadına şiddete hayır diyor. Kadına uygulanan fiziksel şiddete, cinsel şiddete, ekonomik şiddete ve psikolojik şiddetin her türlüsün hayır diyoruz”

80 yaşındaki Emine Köse’de kadına şiddete hayır demek için sahaya çıktı.

Saat 19.30’da Bulvar Spor Stadında tamamen dolu tribünlerin kadına şiddete hayır sloganlarına yine aynı sloganla seslerine seslerini katan futbolcular alkışlar arasında maça başladılar. Faul ve gol düdüğünün çalmadığı maçta kadınlar dostluğun mesajını da verdiler.

Penaltılara kalan maçta Petrol-İş Mahallesi 5-3 skoru yakalayan takım oldu. Ama galibi ve mağlubu olmayan maç olarak sonuçlandı.

Galeri
📆 08 Ekim 2019 Salı 00:27   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir