MENÜ ☰
Eksper Haber » Kartal, Manşet, Siyaset, Toplum » KARTAL AK PARTİ’DEN YEREL SEÇİM STARTI
KARTAL AK PARTİ’DEN YEREL SEÇİM STARTI

AK Parti Kartal İlçe Başkanlığı, düzenlediği Yerel Yönetimler Şurasıyla, 2024’te yapılacak yerel seçimlerin startını verdi.

Şuraya; AK Parti İstanbul Milletvekilleri Azmi Ekinci ve Yahya Çelik; Yerel Yönetimlerden Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcısı Malik Ejder Batur, İl Başkan Yardımcısı Gıyasettin Gergin; Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları Yönetimleri, Belediye Meclis Üyeleri ve Mahalle Yönetimleri katıldılar.


Şuranın açılış konuşmasını yapan AK Parti Kartal İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu; “15 yıla yaklaşan Kartal’ın ve 5 yıla yaklaşan İstanbul’un AK Belediyeciliğe olan hasretini bitirmek için kararlılıkla, azimle, güvenle ve inançla gecemizi gündümüze katarak çalışacağımıza dair irademizi en yüksek perdeden ilan ediyoruz. Bugüne kadar yaptığımız gibi 31 Mart gününe kadar Kartal’ın her mahallesinde, her sokağında elini sıkmadığımız kimse kalmayıncaya kadar çalışmaya devam edeceğiz. Bir yandan kaybolan yılları anlatırken diğer yandan AK Belediyeciliği gönüllere nakşedeceğiz. 31 Mart akşamı Cumhurbaşkanımıza ve İl Başkanımıza Kartal’dan müjde vereceğiz,” dedi.

Kartal Belediyesi’nin vaatlerine rağmen yapmadıkları ve Belediye Meclis Üyelerinin Meclis faaliyetlerinden kesitlerin yer aldığı sinevizyon sunumunun ardından, Meclis Üyeleri Muammer Bektaş, Haydar Göksu ve Nizamettin Altıntaş, Meclis faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

İstanbul Milletvekilleri Yahya Çelik ve Azmi Ekinci de yaptıkları konuşmalarda; “AK Parti kadrolarına ve Liderine güvenmeye devam edin. Seçim beyannamemizde bahsettiğimiz konular bizim ana gündemimizdir ve bunları bir bir hayata geçirmekte kararlıyız. Bugün yaşanan sıkıntılar geçicidir ve bugünleri de yine geçmişimizden aldığımız ilhamla, güç ve irademizle aşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.
Şu anda karşımızda gördüğümüz bu teşkilat ve onun heyecanı da yerel seçimlerde yaşayacağımız zaferin ilk belirtileridir. Kazanmak için önce inanmak lazım ve karşımızda zafere inanmış bir teşkilat görmenin mutluluğunu yaşıyoruz,” dediler.

Yerel Yönetimlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Malik Ejder Batur da; “CHP zihniyetinin hizmetle işi olmadığını, İstanbul’u bir dönem daha yönetirlerse İstanbul’dan geriye bir şey kalmayacağını ev ev dolaşarak anlatacağız. İstanbul’un hem bizim medeniyet dünyamızda ayrı bir değerinin olması hem de Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın siyasete başladığı ve Belediye Başkanlığının ardından 21 yıldır iktidarda olmasının başlangıç noktası olması hasebiyle, CHP yönetimi elinde yok olmasına kayıtsız kalamayız. Bunların beceriksizliklerini her gün anlatmaya devam edeceğiz. Hem İstanbul’u, hem Kartal’ı, hem de önceden bizde olan fakat kaybettiğimiz ilçeleri tekrar AK Parti’nin hizmet belediyeciliğiyle buluşturacağız. Sizlerde de bu azim ve kararlılığı bir kez daha görmenin heyecanını yaşıyoruz,” diye konuştu.

Teşkilat mensuplarının dilek ve temennilerinin ardından Yerel Yönetimler Şurası, İlçe Başkanı Nimet Gündoğdu’nun teşekkür ve kapanış konuşmasyla son buldu.

Galeri
📆 21 Eylül 2023 Perşembe 09:47   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir