MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Belediye, Kartal, Manşet » Kartal Belediyesi Öğretmenler Günü Sergisi’ne Ev Sahipliği Yaptı
Kartal Belediyesi Öğretmenler Günü Sergisi’ne Ev Sahipliği Yaptı

Kartal Belediyesi, Hacı İsmail Gündoğdu Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri tarafından hazırlanan “Öğretmenler Günü” sergisine ev sahipliği yaptı.

Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda gerçekleştirilen serginin açılış törenine, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları; Hüseyin Tozkoparan Adem Uçar, Kartal Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Baturalp Eliçevik, Kartal İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Tüysüz, Kartal’da bulunan okulların müdürleri ve öğretmenleri, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve Kartal’da görev yapan mahalle muhtarları ile birlikte çok sayıda öğrenci katıldı.

Serginin açılışı öncesinde Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tozkopran, sergiyi düzenleyen resim öğretmenleri Gülçin Aydın ve Demet Akyüz’e teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu. Daha sonra protokol üyeleri tarafından kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi. Açılışın ardından protokol üyeleri sergiyi gezerek eserler ile ilgili sanatçılardan bilgi aldı.

Yaklaşan 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde ziyarete açılan sergide, öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan yaklaşık 50 eser yer alıyor. Yağlıboya, vitray ve pul çalışması gibi birçok teknikte eserlerin yer aldığı sergiye Kartallı sanatseverler de yoğun ilgi gösterdi.

Sergi, Kartal Belediyesi Hizmet Binası Fuaye Alanı’nda 21 Kasım tarihine kadar ziyaret edilebilecek. 

Galeri
📆 20 Kasım 2019 Çarşamba 22:10   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir