MENÜ ☰
.
Eksper Haber » Manşet » Kartal Belediyesi Zabıtası, Sokak İşgallerine Geçit Vermiyor
Kartal Belediyesi Zabıtası, Sokak İşgallerine Geçit Vermiyor

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in vizyonuyla başarılı çevre projelerinden, yeşil alanları artırmaya yönelik çalışmalara, engelli dostu kent uygulamalarından; ilçedeki kültürel, sanatsal, sportif faaliyetleri yaygınlaştırmaya, sokak hayvanlarına karşı duyarlı kampanya ve hizmetlerden; çoluk çocuk, genç yaşlı kısacası bir kenti oluşturan hiç bir unsuru göz ardı etmeyerek başarılı atılımlara imza atan Kartal Belediyesi, kentin çehresini korumaya ve güzelleştirmeye yönelik faaliyetlerine aralıksız devam ediyor.

Kartal Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri de bu çalışmalar kapsamında, kent sakinlerinin yoğun olarak kullandığı cadde sokak ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara yönelik denetim ve kontrollerini sıkılaştırdı.

Kartal Belediyesi sınırları dâhilinde faaliyet gösteren; ancak teşhir ve ticari amaçlı malzemeleri iş yerlerinin önüne koymak sureti ile vatandaşların geliş geçişini engelleyen 317 adet müessesenin işgali kaldırıldı. İşgalini kaldırmamakta ısrar eden veya kaldırmayan 32 esnaf hakkında 5326 sayılı kabahatler kanununun gereği idari yaptırım tazmin edilerek 4.896 TL para cezası kesildi.

Kentte yaşamını sürdüren 7’den 70’e her bir birey, her bir canlının sağlık, huzur ve güvenliğinin Kartal Belediyesi Zabıtası’na emanet olduğunu söyleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel: “Kentimizi güzelleştirmeye yönelik çalışmalarımızı; sokak hayvanları, genci yaşlısı, özel bakıma ihtiyaç duyan bireyi, çoluğu çocuğu, yeşil alanlarıyla kısacası kenti kent yapan tüm unsurlarını göz önünde bulundurarak gerçekleştiriyoruz. Bunu yaparken Zabıta Müdürlüğü personelimizin çalışmaları da bizim önümüzü açıyor. Ekiplerimizin ilçemizin huzurunu ve kent dokusunu korumaya yönelik düzenli olarak yaptığı çalışmalardan biri de seyyar satıcılara yönelik denetim ve kontrolleri oluşturuyor. Zabıta ekiplerimiz, Kartallı komşularımızın yoğun olarak kullandığı cadde sokak ve kaldırımları işgal eden seyyar satıcılara yönelik denetim ve kontrollerini sıkılaştırdı. Çocuklarımız okula giderken, siz fırından eve ekmek götürürken, Pazar alışverişlerinizde hemen her yerde Kartal Belediyesi Zabıta ekipleri görev başında. Çocuklarımızın güvenliği ve sağlığı sizlerin de huzuru Kartal Zabıtası’na emanet.” dedi.

Galeri
📆 17 Ekim 2019 Perşembe 17:03   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir