MENÜ ☰
Eksper Haber » Belediye, GÜNDEM, Kartal, Manşet » Kartal Belediyesi’nin Kurumlara Verdiği Afet Bilinci Eğitimleri Devam Ediyor
Kartal Belediyesi’nin Kurumlara Verdiği Afet Bilinci Eğitimleri Devam Ediyor

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in öncülüğünde doğal afetlere karşı “sosyal bilinç” oluşturma çabasıyla hareket eden Kartal Belediyesi; ilçedeki çeşitli kurumlarda verdiği deprem, yangın ve sel gibi afetlerin zararlarının azaltılmasını amaçlayan ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimlerine devam ediyor. Bu kapsamda eğitim verilen yerlerden biri olan Özel Kartal Avicenna Umut Hastanesi’nde kapsamlı bir tatbikat düzenlendi.

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü’nde görevli profesyonel arama-kurtarma ekiplerinin, doğal afetlerde yapılması gerekenleri anlattığı ‘Temel Afet Bilinci’ eğitimi sonrası düzenlenen tatbikatta onlarca sağlık personeli, kendilerine verilen görevleri gerçekleştirdi. Kartal Belediyesi Sivil Savunma Ekiplerinin danışmanlık yaptığı tatbikat sırasında; olası bir deprem, yangın veya felaket sırasında yapılabilecek müdahaleler önceden belirlenmiş ekipler tarafından gerçekleştirildi. Olası senaryoları tatbikat sırasında gerçekleştiren hastane personeline Kartal Belediyesi Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri de yardımcı olarak sivil savunma eğitimlerinin uygulamalı olarak öğrenilmesini sağladı. Yaklaşık yarım saat süren tatbikat sırasında hastanedeki işleyiş de devam etti ve hastalar da tatbikatın bazı bölümlerine gönüllü olarak katıldı. 


Galeri
📆 02 Mart 2020 Pazartesi 10:46   ·   💬 0 yorum   ·   Yazdır Yazdır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir